Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Aniu nikogo nie wprowadziłaś w błąd. W linku który podałam na początku w czwartym poście od dołu Bogdan dokładnie wyjaśnia na czym polega figiel ze stopkami MATIC do singerów klasy 800.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Oczywiście Aniu, Agraffek ma rację. Żadnej Twojej winy tu nie ma. To ja w swojej naiwności nie wzięłam pod uwagę wypowiedzi speców na naszym Forum i uwierzyłam panom ze sklepu.
Stopki, które pokazuje Mamamarta, to oryginały dołączone do Singera i Łucznika, też takie mam przy swoich maszynach. Trudno, przez tyle lat szyłam bez różnych nowoczesnych udogodnień, będzie tak nadal.
Może ktoś, jakiś użytkownik nowszych singerów, np. One Plus :D , dokupował stopki Matic i mógłby podzielić się informacjami o ich kompatybilności (ależ się wyraziłam...) ze swoją maszyną?
O ileż prostsze i przyjemniejsze byłoby życie maszynisty, gdyby te wszystkie części były jakoś zunifikowane i stopki od jednej maszyny pasowałyby do innych. Cóż - pomarzyć można...
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam łucznika 877 i zamontowałem w nim uchwyt do stopek matic ze starego Meinstera, którego miałem wcześniej i problem stopek mam z głowy :)
________________________________________________________
"Świat jest dobry ,ludzie w większości nie"
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Violina ja mam singera 9940, firmowo miał stopki Matic i dokupiłam stopkę do podwijania Eti stopkę do lamówek zaprasowanych, stopkę z rolkami Eti, dodatkowo lamownik osobno dokręcany i pasują wszystkie do mojej maszyny.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Violu, ja mam starego 834 ma strychu - i na prośbę jednej z klientek nawet robiłam zdjęcia z zamontowanym uchwytem do maticów :-) Tak się obawiała, czy do jej maszyny ten uchwyt będzie pasował :-)

Stopki matic, które mam w domu - stosuję /lub stosowałam/ wymiennie w obu singerach, silvercreście i brotherze, a po założeniu uchwytu /niskiego/ - można je stosować w łuczniku-singerze 834. Po okresie gwarancji po prostu "zsypałam" je wszystkie razem do jednego pudełeczka. Aha - dwie spośród nich to oryginalne stopki Brothera /kupione za granicą w punkcie serwisowym/ - i też są kompatybilne z maticami.

Dołożyłam do nich moją najstarszą, ukochaną stopkę rolującą z radzieckiej "Czajki" - też pasuje, ale montuje się ją do uchwytu.

Jak troszkę mi się zechce /to nie tylko kwestia siły woli, ale i organizmu ;-)/zrobię w końcu testy z zastosowaniem "stopek do Janome z chwytaczem rotacyjnym" do starej maszyny, właśnie próbując z 834 i z silvercrestem. Bo jestem już na 90 % pewna, że to różnicowanie w zależności od rodzaju chwytacza nie ma sensu. A niektóre stopki są dostępne tylko w tej wersji - z opisem pochodzącym od Janome.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Aniu Czeremcho już nie sprawdzaj. Olśniło mnie. Próbowałam uchwyt, który pasuje do Gritznera. Zapomniałam, że mam też SilverCresta, uchwyt z niego idealnie pasuje do Singerki 834. Jest to tzw. niski uchwyt. Wiedziałam, że przecież szyłam innymi stopkami na niej. Czasem moja pamięć mnie przygnębia :beczy::beczy::beczy:

Pokazuję poniżej zdjęcia na dowód. Uchwyt można kupić w ETI albo innym sklepie z częściami i stopkami do maszyn.

Jak zawsze obrazy załadowane są od końca ale myślę, że to nie przeszkadza.
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Zbliżenie ten sam uchwyt przykręcony do Singerki Porównanie Uchwyt w SilwerCrest
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Nie załamuj się, Mamomarto. Czas na przygnębienie przyjdzie, gdy nawet olśnień już nie będzie :-D

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak na prawdę Aniu to brak logicznego myślenia. Mam nadzieję że mój intelekt jeszcze tak szybko się nie zniży do poziomu pantofelka. :):D
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Świeżynek
Proszę o pomoc . Czy ten uchwyt będzie pasował do Singera 834?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak, uchwyt matic niski będzie pasował. W tym w wątku wyżej, czeremcha pisze o tym właśnie modelu Łucznika, który masz -> wpis z 2015-07-28

--- Ostatnio edytowane 2016-06-01 10:10:21 przez Fides ---

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.