Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam zamiar kupić ta maszynę ? Ale nie wiem jak się wymienia stopki. Odkręca się i przykręca czy jest to na zatrzask ?
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ten wątek został przeniesiony z kategorii INSTRUKCJE OBSŁUGI - MASZYNY.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Singery klasy 800 mają zatrzaskowy system mocowania stopek, ale jest on inny niż obecnie stosowany MATIC. Resztę możesz sobie doczytać tutaj.

http://ekrawiectwo.net/board/thread/43117/singer-legendarna-marka-maszyn/?page=47#post-104587

Stopki di singerów klasy 800 masz na pierwszym zdjęciu, natomiast bardziej uniwersalne systemu MATIC na drugim

Jeżeli natomiast chcesz kupić TĘ maszynę, to oprócz sprawdzenia stanu technicznego powinnaś też sprawdzić jej wyposażenie.

--- Ostatnio edytowane 2015-07-22 08:43:36 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
dziękuję bardzo za odpowiedź :)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Jest jeszcze opcja dokupienia uchwytu do stopek Matic, który można zamontować w Łuczniku - i w ten sposób uzyskać możliwość stosowania wszystkich stopek Matic.

Po prostu - stopki Matic występują w większym wyborze, a do starego systemu już się stopek nie produkuje.

No i zatrzask w 834 nie jest taki, jak w obecnych maszynach. Te obecne /z systemem Matic/ mają dźwigienkę, po naciśnięciu której stopka sama się odłącza. W 834 trzeba ponieść stopkę do góry, podłożyć pod przód stopki palec i popchnąć przód stopki w kierunku uchwytu /do tyłu/. Wtedy stopka się odepnie.

Zakładanie stopek jest w zasadzie w obu systemach takie samo.

Ania

--- Ostatnio edytowane 2015-07-22 18:46:16 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przykro mi, ale stopki Matic nie pasują do Singerów, przynajmniej moich (9010, 834), ani do starego łucznika 722. Na początku tego roku, po długich konsultacjach telefonicznych ze sprzedawcą (Aniu - to nie o Tobie), sprawdzaniu przez nich i zapewnieniach, że stopki będą pasować do moich maszyn (podawałam konkretne modele), zamówiłam 9 sztuk (m. in. Ruffler, do marszczenia i zakładek). Radość moja była ogromna, szkoda, że trwała tak krótko. Okazało się, że same poprzeczki stopek, którymi "podpina" się je do uchwytu, mają mniejszą średnicę i w związku z tym nie dają się wpiąć w uchwyt. Natomiast ruffler, który jest przykręcany do drążka, powinien mieć troszkę dłuższy uchwyt, bo po przykręceniu i opuszczeniu stopki wisi nad transporterem, czyli szyć się nie da. :(
Niestety, w związku z tragicznymi wydarzeniami w mojej rodzinie, nie miałam do niczego ani sił, ani głowy i nie sprawdziłam tego zaraz po zakupie, lecz dopiero niedawno. Oczywiście jest za późno, żeby zwrócić.
Mogłabym zaryzykować i dokupić uchwyt, ale nie mam żadnej pewności, że będzie pasował. Wtedy jednak oryginalne stopki od moich maszyn nie pasowałyby do niego i miałabym więcej kombinowania, przekładania niż szycia. Poza tym wszystkim nadal nie mam zapału, sił, ochoty na wiele rzeczy, więc nie wiem, czy warto mi cokolwiek zmieniać.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Poczekaj chwilę to sprawdzę czy będzie pasował. Mam tą maszynę. Musi mi ją ktoś zdjąć ze szafy :D:D:D

na 90% będzie pasował.


--- Ostatnio edytowane 2015-07-24 14:25:25 przez mamamarta ---
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Niestety nie pasuje :(:beczy:

Pasują tylko takie stopki, ale jeszcze coś sprawdzę, za chwilę
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Niestety sprawdziłam uchwyty do stopek jakie mam i niestety nie pasują. A tak wygląda uchwyt do tej Singerki 834
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Wiele razy było wspominane na forum o możliwości stosowania stopek matic w Singerach/Łucznikach klasy 800, ale przypomnę :
1. Przy oryginalnym uchwycie stopek można używać wyłącznie stopki typu singer, nie są kompatybilne stopki matic.
2. Jedyną możliwością używania stopek matic w tych maszynach jest wymiana uchwytu stopek tzn. musi być zamontowany uchwyt stopek matic typu niskiego.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Myślę, że nikogo nie wprowadziłam w błąd... Trochę zawile pisałam, ale z tej pisaniny powinny wyjść wnioski takie, jakie podał Bogdan.

Że Matic to nie to samo co system w Łuczniku klasy 800...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.