Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Hej

dziś robiłam porządki w swoich "ścinkach" mam ich dość sporo. rożne materiały, dresówki wszelakie i wiskoza, nurek , pianki

czy można z tym coś zrobić?

Co robić ze ścinkami. zwykłe wyrzucenie można zastosować ale pomyślałam, ze moze na coś się przydadzą...

Macie jakiś pomysł.... czy patchwork to dobry pomysl? szczegolnie ze to sa rozne materialy
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witaj , patchwork byłby dobrym pomysłem z tymże nie wiem czy można łączyć różne ścinki materiałów które powinno się prać osobno lub które farbują , bo może okazać się że cały się powyciąga zafarbuje i praca pójdzie do śmieci ;/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak naprawdę patchwork można zrobić z każdego materiału, byleby trzymać się zasady, że łączymy kawałki takiego samego materiału tzn. nurek z nurkiem, bawełna z bawełną, itd. inaczej będzie bardzo ciężko. Takie dziwne skrawki można wykorzystać w tzw. crazy patchworku, pozszywać je jak leci i potem potraktować taki kawałek patchworkowy jako większy kawałek materiału. Można też je naszywać na inny materiał i pikowanie masz z głowy (tzw. quilt as you go) podobnie szyje się z krajek.

Nurek może być ciekawym rozwiązaniem na różne pokrowce, etui na telefony i tablety i tego typu rzeczy. Łatwo nie będzie, ale mój pierwszy blok patchworkowy zszywałam z różnokolorowych podszewek i nawet nieźle wyszło.

Tylko, tak jak napisał szyjącyuczniak, musisz uważać czy poszczególne skrawki nie farbują i jeszcze czy po upraniu w miarę jednakowo się kurczą - inaczej efekty mogą być niezamierzenie ciekawe;))
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
mam kilka nurków więc może stworze coś z tego.

A czy nurek nadaje sie do wycinanek? np wytne nozykiem do tapet jakis wzor podszewka w inym kolorze i cos z tego wymyslec?
Co myslicie
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Myślę, że nurek mógłby nadawać się na aplikacje - ostatnio widziałam plecaczki dla dzieciaków robione właśnie z czegoś takiego z różnymi wesołymi aplikacjami. Wyglądało to bardzo ciekawie.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
niestety nie mam jeszcze dzieci swoich ani innych do obdarowania :(
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
JA mam trójkę dzieci małych, możesz mnie obdarować :D oczywiscie gotowym dziełem :) ;)
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
tak myślałam, że taka propozycja wyjdzie :)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.