Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Materiał ze starej sukienki :) leżała w szafie. A przy ostatnich porządkach to co się nadawało na powtórne wykorzystanie to odłożyłam do ćwiczeń szyciowych :) uzbierała się całkiem duża kupka :) teraz chyba zrobię paski z materiałów i będę zszywać i ćwiczyć linie proste :) bo w następnej kolejności chcę uszyć córce spódniczkę :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Super :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
http://www.pierwszaklasa.edu.pl/2014/08/z-cyklu-jak-uszyc-prosta-spodniczka-na.html

myślicie, że na początek coś takiego będzie za trudne? myślałam, też o spódniczce na takiej grubej gumce czarnej, nie wciąganej tylko wszywanej od razu do spódniczki - coś takiego - http://jakuszyc.pl/jak-uszyc-spodniczke-z-pasem-gumowym/
nie wiem czy się nie porwę z motyką na słońce :p
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Tę z pierwszego linku dasz radę na pewno - aczkolwiek nie obrzucałabym brzegów w taki sposób, jaki tam pokazano. Po prostu obrzuć szyjąc zygzakiem po samym brzegu. Sposób z szyciem z dala od brzegu i obcinaniem materiału sprawdza się pryz materiałach bardzo cienkich albo bardzo mocno się strzępiących. No i nie ma potrzeby obrzucania brzegu, który będzie podwójnie zawijany - jak w linku górny i dolny brzeg spódniczki.

Tę z zakładkami uszyłabym w drugiej kolejności :-)

Ania

________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Administrator
Bardzo ładna! I materiał piękny!

Ania
Zgadam się - piękna tkanina i bardzo ładna poszewka :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
no kochana początek masz udany:oklasky:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
no kochana początek masz udany:oklasky:
dziękuję :) chciałam dziś coś poćwiczyć, ale brakło czasu :)

Czeremcha moja maszyna chyba nie ma zygzaków, szyje chyba jednym ściegiem, chociaż mama mówiła, że nie jest pewna. Niby na pokrętle jest 5 cyferek, ale jeszcze nie wiem po co one są. Muszę dopiero sprawdzić :)
Spróbuję uszyć taką zwykłą spódniczkę z gumką, może się córce spodoba :)

i chyba muszę poczytać trochę o rodzajach ściegów :D bo te terminy dla mnie trudne i nic nie mówiące jeszcze :P jutro chyba potnę materiały w paseczki s próbuję je prosto pozszywać :)

--- Ostatnio edytowane 2015-10-21 21:41:17 przez Luna28 ---
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Te 5 cyferek to długość ściegu, maszyna ma tylko ścieg prosty. W mojej subiektywnej ocenie to ideał do nauki szycia, wymusza kreatywność, skupia na szyciu a nie na maszynie - jak ktoś ma wątpliwości proszę rozpytać najlepszych uznanych krawców na jakiej maszynie uczyli się szyć.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mi właśnie wszystkie znajome, które uczyły.się szyć na maszynie mówiły, że zaczynały szyć na babcinych maszynach :-) taką jest właśnie moja maszyna. Chciałam kupić nową, ale wszyscy stwierdzili, że najpierw najlepiej zacząć na takiej a potem kupować :-)

Dziękuję za wyjaśnienie o co chodzi z cyferkami :-)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzień dobry! Chciałam się przywitać i powiedzieć, że cudowne jest Wasze forum- tyle tu cennych informacji, które na pewno pomogą mi w zgłębianiu wiedzy krawieckiej.

Ja dopiero kupiłam maszynę, wybierałam z pół roku, mój wybór padł na Łucznika 884, urzekła mnie jej porządna budowa i wielofunkcyjność (chciałam żeby dotrzymywała mi kroku przy rozwijaniu moich umiejętności, od poduszek do tiulowych firanek czy skór). Kierowałam się oczywiście Waszymi opiniami, na co zwrócić uwagę itd. Znalazłam bardzo zadbaną maszynę, oczywiście używaną, po babcince, która bardzo o nią dbała. Moja mama ma podobną, więc gdybym miała problem z odczytaniem instrukcji (całe szczęście ją mam) to na pewno mi pomoże, tak więc to też jest na plus:)

Luna28 powodzenia, trzymam kciuki za postępy!

FF dziękuję za bloga- na pewno skorzystam.

Serdecznie pozdrawiam i życzę wszystkim miłego dnia! Asia

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.