Wersja do druku

3 strony: 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,

proszę o opinię w sprawie maszyn przemysłowych. Planuję rozpocząć małą produkcję ubranek dziecięcych (do 400 szt miesięcznie)- dresówka, spodenki i bluzeczki z aplikacjami. Proszę o opinie odnośnie stębnówki przemysłowej i overlocka przemysłowego. Dziękuję ;)
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
na takich idzie szybciej robota
ale tylko przeszyjesz prosto i obrzucisz, a do podkladania dzianin jest renderka
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeśli miałabym kupować przemysłówkę to tylko juki, i to z pełnym automatem, a nawet jeśli bez automatu, to z energooszczędnym silnikiem. Co do konkretnych modeli się nie orientuję, ale kiedy jeszcze myślałam o przemysłówce to najwięcej informacji uzyskałam tu http://www.contec.pl/pl/produkty-kafelki/2871/0/0/maszyny_juki.html
Do produkcji którą planujesz potrzebujesz przede wszystkim owerloka czteronitkowego i renderki(kiedyś spotkałam się z nazwa interlock, ale nie wiem czy to na pewno to samo).
Będziesz mieć jakąś dotację? Jeśli nie, może warto poszukać maszyn używanych?
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ostatnio słyszałem wiele pochlebnych opinii od sprzedawców maszyn na temat maszyn firmy ,,JACK''.
Szczególnie polecali stębnówkę SHIRLEY 2 .
Odpowiednik JUKI jest droższy około 1000 zł. od SHIRLEJ 2.

--- Ostatnio edytowane 2015-11-30 18:55:53 przez myszek67 ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo dziękuję za opinie. Rozważam również zakup sprzętu używanego. Zerknęłam na maszyny z linku. Mam pytanie,co oznacza?
- stębnówka ramieniowa cylindryczna, 1 igłowa
- 2-igłowa w potrójnym transportem
- słupowa
- zigzag

W opisie mają zastosowanie do szycia ciężkiego, zakamarków itd.

A jakiej konkretnie mam szukać maszyny do szycia aplikacji na dzianinach, czyli drobnych elementów, opcji prowadzenia po krawędziach itd?

Jeżeli pytanie jest zbyt szczegółowe to ok ;) Odezwę się w kwestii tych szczegółów do sprzedawców. Ale chciałam zaczerpnąć opinii również od doświadczonych krawcowych i krawców. Za każdą informację będę bardzo wdzięczna ;)

--- Ostatnio edytowane 2015-11-30 21:36:45 przez remeka ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
poczytałam też więcej o Shirley 2
http://www.overlock.com.pl/591,pl_stebnowka-1-iglowa-jack-jk-shirley-ii-e-(-automat-).html

czy ten konkretny model może posłużyć mi do naszywania właśnie wyżej wspomnianych aplikacji?
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
ja ją mam
Avatar użytkownika
Świeżynek
Myślisz Roksanitko, że do aplikacji będzie ok?
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
jesli chcesz tylko sciegiem prostym szyc
Avatar użytkownika
Świeżynek
ściegiem prostym i zygzakiem przede wszystkim, również grubymi nićmi (nie wiem jak opisać te grubsze nici... są tak odrobine grubsze od standardowych ;) Jak szyłam tymi nićmi na mojej domowej stębnówce silvercrest to się nie dało - plątały mi się na dole i co chwile się blokowało, tak że myślałam, że maszynę zepsuje i że nie rozplączę tego ambarasu ;) przeszyłam może z 5 cm ;0) Na takiej przemysłówce to pójdzie?

3 strony: 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.