Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dobry wieczór,

Zarejestrowałem się, gdyż potrzebuję pomocy.

Moja dziewczyna lubi przerabiać ciuchy, bawić się materiałami i poprosiła mnie na święta o maszynę do szycia.
Budżet, który przewidziałem na ten cel to 500 zł.
Przejrzałem sklepy z maszynami i w tej cenie znalazłem kilka maszyn (dodam tylko, że jestem totalnym laikiem), ale opinie na ich temat albo były mieszane, albo nie było ich wcale:
- Łucznik 787 Jagoda (różne opinie dotyczące samej marki Łucznik w obecnych czasach)
- Zanussi 2300 (brak opinii, plus moje przeczucie że jest to średni wybór)
Na tym forum przeczytałem, że czasami warto dołożyć jednak 100 czy 150 zł i kupić coś lepszego.
Znalazłem maszynę Husqvarna E20 i zarówno opinie jak i moje przeczucie wydaje się pozytywne.

Ale mam wielką prośbę o jakieś rady - czy w założonym początkowo budżecie (500 zł) jestem w stanie kupić coś dobrego (jeśli tak to co), czy powinienem przekroczyć budżet, ale kupić coś porządnego?

Z góry dziękuję za wszystkie opinie i pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Teraz w Lidlu są w sprzedaży singery które mają pozytywne opinie. Husqvarna to dobra firma i warto nieco przekroczyć budżet aby mieć zadowolenie z maszyny.
Avatar użytkownika
Świeżynek
W takim razie czy lepszym wyborem będzie wspomniana wyżej Husqvarna E20 za 649 zł, czy ten Singer z Lidla za 599 zł (http://fanlidla.pl/gazetka/2015.12.10.prezenty.dla.kazdego/25530,Maszyna,do,szycia)?

Tutaj różnica w cenie to tylko 50 zł, więc zależy mi na informacji, która z tych maszyn jest lepsza.

Z góry dziękuję.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wszystko zależy czy twoja dziewczyna już miała do czynienia z maszyną. Jeśli tak to ta z Lidla będzie dobra i każda inna. Teraz większość maszyn jest dość delikatna i szycie na nich kilku warstw jeansu jest raczej nie wskazana. Ja na początek kupiłabym maszynę z mniejszą ilością elektroniki np. Singer 4423 lub 4411. Jest mocniejsza. Tutaj na forum mają ta maszynę i mogą wydać opinię.
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Świeżynek
Miała do czynienia z maszynami, ale takimi mniej skomplikowanymi i prostymi.
Chciałbym jej kupić coś, czego funkcje mogłyby jej starczyć na dłużej niż kilka miesięcy (ich ilość i różnorodność).
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To nad czym się zastanawiasz? kup tego Singera z Lidla.

--- Ostatnio edytowane 2015-12-11 13:33:42 przez mamamarta ---
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zastanawiałem się nad Husqvarną i Łucznikami (za mniejszą kwotę).

Ale jak Kaja50 wspomniała o Singerze w Lidlu, to chyba faktycznie nie mam się nad czym zastanawiać.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mając taki wybór wykluczyłabym Łucznika.
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Za dużo negatywnych opinii o Łucznikach jest teraz. Cześć z tego, że rzeczywiście bywają awaryjne, część powtarzana za innymi. Ale skoro masz wybór na Husqvarnę lub Singera, to chyba nie ma co się zastanawiać nad Łucznikiem. Chyba, że 20 letnim.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Chyba trzydziestoletnim, bo z 1995 r. to już nie to pokolenie ;)

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.