Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,
niedawno zaczęłam przygodę z szyciem, chciałam bowiem szyć przytulanki dla mojego dziecka. Dość biegle posługuję się już maszyną, jednak mam zasadniczy kłopot z wykańczaniem zabawki: po obszyciu większości np. poduszki na lewej stronie, wywróceniu jej na prawą stronę i wypełnieniu mam problem z estetycznym zaszyciem ręcznie pozostałej na wypełnienie dziury. Kiepsko szyję ręcznie, wykończenie wygląda nieładnie, więc zastanawiałam się czy istnieje jakiś sposób, żeby szew nie był na wierzchu? Chodzi mi o metodę wykończenia poduszki czy pluszaka ręcznie lub maszynowo gdzie wykończenie byłoby praktycznie niewidoczne.

Pozdrawiam

--- Ostatnio edytowane 2016-01-07 01:24:22 przez enceha ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Oto mój sprawdzony sposób. Szwu praktycznie nie widać, a w szyciu ręcznym też nie jestem dobra ;-)

http://skrzydlatachatkaaj.blogspot.com/2014/06/jak-w-niewidoczny-sposob-zaszyc-dziurke.html
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ale super. A ja szukałam sposobu jak szyłam renifery. Na pewno też skorzystam. Dziękuję.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo pomocne, nie znałam tego sposobu. Dziękuję :)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Tez zszywam tym sposobem, ale nie od razu wychodziło mi to pięknie. I dużo zależy od tego jaki material się szyje ☺. W przypadku kiedy wyjdzie trochę gorzej nie należy się poddawac. Jak to mówią praktyka czyni mistrza ☺
________________________________________________________

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.