Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie wiem, kto co miał na myśli pisząc, że jest to przestarzały system. Może sposób ogólnie nawlekania nitki? Ale naprężacze?
Sama budowa naprężaczy jest podobna, takie samo zadanie mają spełnić - prawidłowo naprężyć nitkę. I bez znaczenia jak są ustawione w jednym rzędzie czy w czterech różnych miejscach.




--- Ostatnio edytowane 2016-01-23 13:31:33 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
A czy to prawda ze ta janomka juz ma stary system tych nawlekaczy?tych kolek do naprezen?


Stary/ nowy- jaka to różnica.. nie jestem przekonana, czy ma to jakiekolwiek znaczenie, jeśli nie wpływa na funkcjonalność. To jest podobnie, jak z rodzajami chwytacza w maszynach wielofunkcyjnych- są wahadłowe- starsze i rotacyjne- nowsze- nie ma to wpływu na szycie, jest tylko kwestią przyzwyczajenia. Jeśli kupujesz maszynę, którą można normalnie serwisować a nie tylko wymieniać na nową, to w każdym serwisie dopasują odpowiednie części zamienne.

Odnośnie samego overlocka- zgadzam się z opiniami na temat braku wolnego ramienia. Ostatnio miałam okazję wykańczać na overlocku pidżamkę dla dziecka, w której rękawki są naprawdę wąziutkie i wszystko udało się bez najmniejszego problemu.

Z innych funkcji, które moim zdaniem nie są kryterium wyboru dobrego, ale budżetowego overlocka, jest pojemnik na ścinki. Ot- jest pojemnik to ok, nie ma go to po prostu strużynę materiału wrzucam do kosza na śmieci. To też jest wyłącznie kwestią przyzwyczajenia.

Generalnie, wybierając overlocka, skupiałabym się na jakości serwisu gwarancyjnego, dostępie do serwisu pogwarancyjnego, opiniach osób użytkujących dany model, a przede wszystkim- chciałabym przetestować wybrane modele na żywo. Z doświadczenia wiem, że w sklepie można diametralnie zmienić zdanie na rzecz innego modelu/ firmy aniżeli ten wybrany w internecie :)
________________________________________________________
tutu
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nozka88,
Jeszcze coś dodam. Być może chodziło temu komuś o to, że można w niektórych owerlokach, które mają ustawione naprężacze obok siebie, zwolnić naprężenie nitek bez ustawiania ich na zero albo o to, że niektóre mają automatycznie ustawiają naprężenie nitek. Najlepiej spytać tę osobę, dlaczego uważa, że jest to "przestarzały" system.

U mnie nie ma żadnych z tych udogodnień i nawlekam, ustawiam naprężenie, obrzucam.

--- Ostatnio edytowane 2016-01-24 12:07:26 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Co do systemu naprężaczy to nie mam pojęcia czy to stary czy nowy, ważne że działa i ma z nim problemów - jak nie zapomnę to sprawdzę wieczorem czy różni się czymś od tego w coverze (który niby nowszy jest;)).

Jeśli chodzi o głośność to jest to kwestia subiektywna, ja nazywam swój traktorkiem tylko dlatego, że jest głośniejszy od maszyn, ale i tak nie jest to dźwięk, który by mi przeszkadzał czy denerwował. Poza tym jak go naoliwisz i postawisz na stabilnym, ale wyciszającym podłożu to też będzie ciszej.

Wolnego ramienia nie ma, ale dla mnie to nie jest żaden problem. Generalnie, jak już ktoś wcześniej napisał to wolne ramię często jest wciąż zbyt duże, żeby z niego korzystać (ja jestem dość duża, ale jak podszywam rękawy to często wolne ramię jest zbyt wielkie i muszę sobie radzić inaczej;))
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
No więc przedłużył mi się czas namysłu do poniedziałku:)
Na który model zdecydowałaś się?
________________________________________________________
tutu
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
No więc przedłużył mi się czas namysłu do poniedziałku:)
Na który model zdecydowałaś się?

przepraszam, coś mi się zdublowało, ale chyba nie mogę usunąć..

--- Ostatnio edytowane 2016-02-07 12:09:13 przez TheTutuOwl ---
________________________________________________________
tutu
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wzielam tansza texi pierrot i jestem mega zadowolona! Cicha,nie stuka niewiadomo jak no i nie ma problemu z ustawieniem naprezen:)poki co szylam 3 rodzaje materialow na tych samych ustawieniach i byly dobre:)!takze jestem happy:)
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
to super, że jesteś zadowolona!
to jednak jest duży stres wybierać maszynę dla siebie..
oby współpraca ze sprzętem była udana przez długie lata :)
________________________________________________________
tutu
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuje bardzo:)i wzajemnie wszystkiego dobrego:))

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.