Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam:))

Dzisiaj muszę podjąć decyzję,który overlock kupić.W domu mam wielofunkcyjną Janomke i jestem bardzo zadowolona,dlatego myslalam o tej 990d ale czytałam tez dobre opinie na temat tej drugiej..no i jest tańsza,co wiadomo ma swój plus:D
Zależy mi by była w miare cicha,ale przede wszystkim łatwa w ustawieniu naprężaczy,bo z nićmi jakoś sobie poradzę:)

Proszę doradźcie:*
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z owerlokiem janome nie miałam do czynienia, o pierrocie pisałam tu https://ekrawiectwo.net/board/thread/109218/overlok-jaki-wybrac/?page=1#post-109223.
Koniecznie musisz podjąć decyzję dziś?
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja mam tego owerlocka Janome i sobie chwalę - co do poziomu głośności to ciężko się wypowiadać bo to jest kwestia indywidualna - napewno jest najgłośniejszy z posiadanych przeze mnie maszyn (na początku nawet zasłużył na miano traktorka), ale przy regularnym oliwieniu spokojnie można z nim wytrzymać. Ja większych problemów z naprężeniem nici nie miałam (może coś źle robię;)), czasem denerwuje mnie nawlekanie nici chwytaczy, bo jakoś nie działa u mnie dowiązywanie nitek;) ale wystarczy odrobina cierpliwości.

Texi nie znam w ogóle, więc się nie wypowiem.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Ten overlock Janome ma 5 lat gwarancji (do użytku domowego)..
Texi- czy to jest marka własna firmy Strima? Widuję reklamy w Burdzie..
________________________________________________________
tutu
Avatar użytkownika
Świeżynek
No więc przedłużył mi się czas namysłu do poniedziałku:)
Nie mam pojęcia czy ten texi to od strimy..w necie tylko,że to polska firma.


Ikk a nie brakuje Ci w nim wolnego ramienia?..texi własnie ma..wiec to na plus i automatyczne nawlekanie dolnego chwytacza i 400 zł mniej niz janome..ale janome to janome..i nie wiem.. Mówisz ze względnie głosny..o texi piszą,że cichy w czyiś odczuciach.

Dawno takiego dylematu nie miałam..
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Texi to może i polska firma(ale szczerze wątpię, nawet polskojęzycznej strony nie mają), ale produkty nią sygnowane na pewno nie są produkowane w Polsce. Z tego co wiem to na opakowaniu nie ma podanego nawet producenta tylko dystrybutor.
Co do wolnego ramienia to nie zachwycałabym się nim tak. Nawet w mojej maszynie jest na tyle duże, że żaden rękaw i spora część nogawek na nie nie wchodzi. Szycie bez niego wcale nie jest szczególnie trudne.
Owerloki są z zasady głośniejsze od maszyn, ale czy konkretny model jest głośny czy cichy to i tak subiektywne odczucie. Dla mnie jest cichy, dla innej osoby warczy jak traktor. Nawet nie o sam hałas może chodzić, a o rodzaj wydawanych dzwięków.

--- Ostatnio edytowane 2016-01-22 18:09:55 przez GoraLove Szycie ---
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja szyje glownie noca kiedy dziecko spi,dlatego pytalam o to choc wiadomo ciezko to okreslic
Avatar użytkownika
Świeżynek
A czy to prawda ze ta janomka juz ma stary system tych nawlekaczy?tych kolek do naprezen?

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Skąd ta informacja? Kto tak napisał?



Avatar użytkownika
Świeżynek
Na jakims innym forum przeczytalam:)

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.