Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Muszę wypróbować te pastele :) A papier to jakiś specjalny?
________________________________________________________
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli o zbieraniu owoców w tydzień po siewie, nad przepaściami przerzuca mosty. B. Prus
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Są specjalne papiery, dedykowane do pasteli, ale to nie znaczy, że tylko na takich można rysować.
Nadają się też papiery akwarelowe, gwaszowe i inne, nawet czerpane. Ważna dla przydatności takiego papieru jest porowatość powierzchni, tzn. nie może być zbyt gładki i śliski. No i lepsze są mocno sklejone, niż luźne, choć też się na nich da rysować. Dobry papier powinien mieć właściwy stosunek zawartości szmat do ścieru drzewnego oraz wypełniacza-spoiwa.
Na pewno nie nadają się papiery kredowe, satynowane, ani brystol techniczny.
Przestrzegam Cię tylko, że to dość trudna technika na początku, z powodu osypującego się pyłku z pręcików, który ma tendencję do rozmazywania się po całym rysunku. Czyli ręka nie powinna się opierać na papierze.
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cieszę się bardzo, że się podobają prace ;) Tak naprawdę z rysunkiem jest trochę jak z grą na instrumencie - trzeba wyćwiczyć podstawy, nie da się "czuć" gdzie przez talent zrobi się samo. Ja się osobiście bardzo po woli rozwijam bo mam małe "skoki" postępu. Do zbliżonego poziomu da się dojść ćwicząc, więc to nie kwestia talentu tylko mocnej pracy nad sobą. Tylko że mało komu chciałoby się poświęcić np godzinkę dziennie przez rok aby widzieć postępy ;)
Oczywiście ćwiczenie czyni mistrzem, ale bez "tego czegoś", setki lat świetlnych ćwiczeń nic nie dadzą :( Próbowałam, w rysunku technicznym jestem(a raczej byłam, bo pewnie nic już nie pamiętam)niemalże mistrzynią. Na studiach fortunę na tym zarabiałam, ale do takich prac brak mi właśnie tej kropelki talentu.
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Świeżynek
ja osobiście prace robię na zwykłym kartonie technicznym. To jedna z tańszych opcji, bo dobry karton potrafi kosztować kilka złotych za kartkę, a wiadomo, że często coś się nie udaje i taka praca idzie do wyrzucenia. Ale ogólnie na wszystkim się da co nie jest śliskie. Każda kartka jest specyficzna i na każdym rodzaju rysuje się w trochę inny sposób, jakby pracował zupełnie inną techniką niż do tej pory ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:oklasky: Świetne prace!
________________________________________________________
Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły...Dla niektórych osób trzeba uzbroić się w cierpliwość, wyrozumiałość....ewentualnie dobrą patelnię...

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.