Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzień dobry,

Jestem na forum nowa. Pytam, ponieważ chciałabym nauczyć się robótek na drutach. Czy są jakieś łatwe metody, ściegi, Jak Wy drogie forumowiczki zdobyłyście taką umiejętność?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zajrzyj do Agnieszki: http://www.intensywniekreatywna.pl/ - tam dziewczyny się uczą i nie tylko, ja tylko podglądam, bo jeszcze jedno hobby nie jest mi potrzebne;))
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dla mnie najłatwiejszy był ścieg francuski. Jeszcze kiedyś w szkole na technice miałam zajęcia, teraz są filmiki na YT, blogi poświęcone podobnym tematom. http://szydelkowe-chwile.pl/simple-stylish-robotki-na-drutach/. Ja odwiedzam czasami ten.
Avatar użytkownika
Świeżynek
moja mama robila na drutach duzo fajnych rzeczy ja potrafie tylko podstawy
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ja uczylam sie ze starych ksiazek zarowno robienia na drutach jak i szydelkowania, mam teraz 2 ksiazki na ten temat do sprzedania- jak chcesz to pisz na priv.Ja akurat z tych co wola miec instrukcje zawsze pod reka, takze wygodnie mi bylo sie uczyc z ksiazek gdzie masz wszystko rozpisane.I jak zawsze- najtrudniejsze sa poczatki :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja się nauczyłam na drutach robić podglądając jak Mama i Babcia robiły różne cuda :) podstaw nauczyłam się od Mamy, a całej reszty z jakichś starych książek o ręcznych robótkach, które znalazłam w domu. Mama miała całą mini biblioteczkę z różnymi książkami, można tam znaleźć różne perełki. Zdarzyło mi się nawet dorwać książkę o haftowaniu, szło mi całkiem nieźle ale uznałam, że jednak wolę szydełko i druty, mniej od tego oczy bolały ;) teraz się przerzuciłam na szycie, taka realizacja marzeń z dzieciństwa.

Jeżeli chodzi o to jak zacząć to poszukaj na necie troszkę, teraz jest mnóstwo takich blogów, z których można się nauczyć najbardziej podstawowych podstaw :) na YT można też troszeczkę filmików ciekawych wynaleźć, też bardzo pomocne :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Najlepszy nauczyciel to taki, który usiądzie koło Ciebie, popatrzy i podpowie ale i pochwali ;) że dobrze Ci idzie. Internet też Ci pomoże. Mnie uczyła babcia i teściowa ale jednak wybrałam drogę haftu :) Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja się uczyłam przy filmikach instruktażowych na youtubie. Co prawda to nie to samo, jak na żywo, ale da się nauczyć podstaw :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
jeśli masz możliwość to warto jest się uczyć od mamy/babci/cioci, bo na bieżąco możesz korygować błędy i uczyć się nowych rzeczy :) lepiej jest też oglądać filmiki instruktażowe, bo z opisów czasem trudno jest wywnioskować jak robić ściegi itp

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.