Wersja do druku

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Pojawił się u mnie problem dotyczący kamizelki. Będąc w hurtowni kupiłam piękny czarny materiał w niebieskie róże, gdyż bardzo mnie urzekł. Mam z nim teraz problemów co niemiara, bo owy materiał jest bardzo... delikatny. Kiepsko się układa. Moim pytaniem jest - Czym podkleić ten materiał by był sztywny, aby kamizelka ładnie się układała? Czy może dobrym wyjściem byłoby uszycie trzech warstw kamizelki - jednej z podszewki, drugiej z tkaniny zasadniczej, a trzeciej w środku z jakiejś grubej tkaniny? Czy to w ogóle zdałoby test?
Prosiłabym o sugestie.
________________________________________________________
Allure...
人は生まれ、人に生きて、人を亡くし、独りを知る。
愛は生まれ、愛と生きて、愛を無くし、愛に気付く。
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Podprasowałabym przody kamizelki kamelą - takim czymś podobnym do flizeliny, ale mniej "papierowym". I wcale nie szukałabym żadnego grubego sztywnika, bo efekt chyba nie będzie najlepszy. Podszewka - jak najbardziej, zwłaszcza z tych nieco sztywniejszych, na pewno nie atłasowa, skoro ma trzymać kształt.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Z tym, że właśnie podszewkę kupiłam atłasową, bo tylko taka była. Nie orientujesz się Aniu ile kosztuje mniej więcej ta Kamela? W ogóle bym jej nie podklejała jeśli nie byłby to tak lejący materiał... Ale na prawdę się w nim zakochałam i po prostu musiałam go kupić.
________________________________________________________
Allure...
人は生まれ、人に生きて、人を亡くし、独りを知る。
愛は生まれ、愛と生きて、愛を無くし、愛に気付く。
Avatar użytkownika
Administrator
Mello kamelówka jest dość tania, kilka złociszy zapłacisz. Ja płaciłam coś 7 zł za metr.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Poważnie? Więc muszę się po nią wybrać. Dziękuję Wam za odpowiedzi. Jeszcze bym zapytała... Co mniej więcej musiałabym podkleić by się dobrze trzymało? Sam przód? Czy tył także? Materiał jest na prawdę bardzo delikatny... I czy musiałabym to zrobić przed zaszyciem zaszewek, czy można by było już po? Niestety już je zszyłam i wolałabym nic nie pruć by się nitki przypadkiem nie pozaciągały...

--- Ostatnio edytowane 2011-04-20 21:39:05 przez Mello ---
________________________________________________________
Allure...
人は生まれ、人に生きて、人を亡くし、独りを知る。
愛は生まれ、愛と生きて、愛を無くし、愛に気付く。
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Dałabym tylko na przód, mimo wszystko.

Zaszewki chyba lepiej byłoby robić na już podprasowanym materiale. Ale skoro już po ptokach, spróbuj jak kamela będzie się trzymała materiału. Jeśli dobrze, naprasuj ostrożnie po /bez sensu zabrzmi/ płaskich płaszczyznach, ;-) a przy zaszewce wytnij trochę kamelę, żeby nie ciągnęła wierzchu.

A. no i możesz sobie kupić krochmal w sprayu i lekko traktować nim kamizelkę przy prasowaniu, jeśli chcesz mieć ją nieco sztywniejszą.

Ania

--- Ostatnio edytowane 2011-04-20 21:49:00 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
A gdybym podkleiła nie tkaninę zasadniczą a podszewkę? Co o tym sądzicie? Podszewki jeszcze nie zszyłam.
Krochmal w sprayu? Ile mógłby mniej więcej kosztować? Pierwszy raz spotykam się z czymś takim.
________________________________________________________
Allure...
人は生まれ、人に生きて、人を亡くし、独りを知る。
愛は生まれ、愛と生きて、愛を無くし、愛に気付く。
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kiedyś płaciłam za niego około 10 zł, w centrum Krakowa. Jeżeli problemem bylo to, że materiał cienko się układał i chciałaś go pogrubić, to wątpię czy podklejenie podszewki da efekt, o który Ci chodziło. Zrób jak radzi czeremcha z tym wycięciem wokół zaszewek.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Tak zrobię. Serdecznie dziękuję za odpowiedzi!
________________________________________________________
Allure...
人は生まれ、人に生きて、人を亡くし、独りを知る。
愛は生まれ、愛と生きて、愛を無くし、愛に気付く。

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.