Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Hej. Znowu piszę w sprawie overlocka. Chciałam kupić 5 nitkowy ale ceny mnie przerastają. Dlatego chciałabym kupić jakiś najtańśzy overclock (nawet używany) a może kiedyś uzbieram na ten 5 nitkowy. I tu pytanie: co najmniej ilu nitkowy musi być overlock? 3 nitkowy starczy?
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Zależy co chcesz nim robic ale do zwykłego obrębiania czy szycia dzianin napewno starczy
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
2-3 nitki - obrębiamy
4 nitki - szyjemy dzianiny
5 nitek - szyjemy ściegiem wzmocnionym(czyli jednocześnie obrębiamy, i szyjemy obok łańcuszkiem, dzinsy są tak często szyte, wystarczy zajrzeć)
5 nitek ze ściegami drabinkowymi - podkładamy dzianiny
5 nitek z górnym przeplotem - podkładamy, ale możemy miec na wierzchu ozdobną "drabinkę"

:D
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam,

zdecydowałam się na zakup OWERLOK MERRYLOCK 689, kasę na niego mam, ale jak przyszło co do czego to zaczęłam się zastanawiać czy może jest coś lepszego w zbliżonej cenie (ok. 2000 zł). Mam mało miejsca w mieszkaniu więc maszyna nie może być wielka.
Dużo nie szyję (tylko dla siebie), ale marzy mi się już mieć ładnie wykończone ciuszki od środka (zwłaszcza z tych sypiących się materiałów). Możecie coś doradzić? Czy warto zwrócić uwagę na inny owerlok czy zostać przy tym wyborze.

Zapomniałam dopisać: to ma być mój pierwszy owerlok, wcześniej na żadnym nie szyłam...


(zdecydowałam się na 5-nitkowy, bo jak już kupować jakiś domowy, to żeby za 3 lata nie żałować, że brakuje drabinki... może przy owerloku się rozszyję)

--- Ostatnio edytowane 2016-10-26 09:58:30 przez piekara3 ---

--- Ostatnio edytowane 2016-10-26 10:39:55 przez piekara3 ---

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.