Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam pytanko w związku z tkaninami kreszowanymi. Zakupiłam 2 takie śliczne w opisie pisało "cieniutka satyna,trochę jedwabna,nietypowa,
mniej lśniąca od zwykłej satyny, z atłasowym haftem. Tkanina jest drobno kreszowana, łatwa do prasowania"
tkaniny wyglądają na idealne na letnie sukienki czy bluzeczki.
Wykroiłam sobie przed wczoraj bluzeczkę z tego materiału, wczoraj zszyłam zaszewki i... no właśnie nie za bardzo rozprasuję te zaszewki czy szwy bo bluzka będzie gładka a nie kreszowana. A ma się ona składać z warstwy zewnętrznej materiału i warstwy podszewki - która jest wykrojona też z tego materiału. no i nie wiem czy jak sobie nie rozprasuję szwów to jak to się będzie układać. Czy może jest jakiś system rozprasowania szwów tak żeby nie zniszczyć gniecenia?
Czy poprostu jak pozszywam to przyciąć szwy i obrzucić razem?
help...
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Spróbuj rozprasować kawałeczek materiału i potem go zamoczyć i wysuszyć.

Porządny - "skreszuje się" z powrotem. I nie będzie nad czym dumać :D

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Administrator
O właśnie sama mam problem z gniecioną tkaniną. Po rozprasowaniu jest gładka jak stół i wydumałam to co napisała czeremcha - uszyć, wyprasować, spryskać wodą żeby zagięcia wróciły :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja zdecydowałam się szyć jak jest - bez prasowania i jak nie będzie się układać to wtedy wypasuję i wypiorę :)
Wogóle to fajny pomysł jest żeby np. górę sukienki zrobić kreszowaną a dół rozprasować. Użytkownik na allegro u którego kupiłam materiały właśnie tak prezentuje materiały kreszowane na swoich aukcjach :)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Myślę, że powinnaś prasować przy szyciu. Prasowanie do podstawa, tylko wtedy ubranie będzie się dobrze układać. Na początku wydawało mi się stratą czasu prasowanie każdego szwu, ale szybko się przekonałam, że warto.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No ja wiem że warto :) ale... ale... :)
A jak rozprasuję i potem wypiorę i z powrotem się materiał pokreszuje (:-S) to nie wyjdzie na to samo jakbym nie rozprasowała? ;)
Zastanawiałam się czy może np. obstebnować przy szwach.
No ale chyba faktycznie będę musiała prasować bo może zrobię zamek kryty pod pachą, o ile przez święta mama mi pokaże jak to zrobić - bo ona potrafi na zwykłej stopce wszyć kryty i dobrze byłoby się nauczyć :)
Avatar użytkownika
Administrator
To ja mam pytanie do specjalistek: jak prawidłowo szyć tkaniny gniecione, jak prasować, kiedy itd. Poprosimy o wykład w pigułce :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.