Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie kupiłam dziś moja pierwsza maszynę i zaczynam dopiero przygodę w tej dziedzinie.
Mam problem z ustawieniem ściegu w maszynie. Pokrętło obraca mi się jedynie od 3 do D . na pozostałe opcje się blokuje (tzn E F G J K) czy to wada maszyny czy poprostu ja czegoś nie potrafię ustawić.
Z góry dziękuje za odpowiedz i pomoc. Ale próbowałam już wszystkiego.
Pozdrawiam
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ten wątek został przeniesiony z kategorii TECHNICZNIE O FORUM.
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
a instrukcje czytalas?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Paula, żeby program "wchodził" poprawnie musisz mieć nawleczoną poprawnie maszynę i podniesioną igłę oraz poprawną stopkę, dostosowaną do ściegu i ustawienia takoweż bo inaczej albo złamiesz igłę albo wytrzesz coś innego albo zablokujesz ściegi. To samo tyczy się dziurek do guzików i innych ustawień specjalnych, więc radzę poćwiczyć z nową maszyną z instrukcją w ręku zresztą jak absolutnie wszyscy bez wyjątku :kotek: i to na kawałku materiału który jest "wygodny", nie zsuwa się i nie wymaga wielkich nakładów energii w rodzaju swego rodzaju plastików i lajkry, która wymaga dużych umiejętności od szyjącego. Polecam płótno bawełniane do testów, zresztą w firmach też tak robią. Ja miałam "swój " kawałek jeansu na którym absolutnie wszystko wychodziło.
Poza tym - jak od 3 do D ?
Od A do D ...
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.