Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Kłaniam się i proszę o poradę.. Kupiłam piękną tkaninę na żakiet. Ponieważ kosztowała mnie miliony monet nie chcę jej zepsuć (a mam do tego talent).. Splot ma dość zagadkowy jak na moje amatorskie oko. Jest to bawełna, całkiem elastyczna. Zastanawiam się, czy mogę korzystać z wykroju na żakiet tkaninowy, czy może lepiej poszukać takiego przeznaczonego do dzianin...? Z góry dziękuję za pomoc!

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na moje amatorskie oko to na bawełnę nie wygląda (ale na pewno nie każdą formę bawełny widziałam). Na tkaninę tak. Tyle, że wygląda na niezbyt łatwą w szyciu. Kojarzy mi się ze spódnicą, którą szyłam - gruba nić, rzadko tkana i mocno się rozłażąca.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Na moje amatorskie oko to na bawełnę nie wygląda (ale na pewno nie każdą formę bawełny widziałam). Na tkaninę tak. Tyle, że wygląda na niezbyt łatwą w szyciu. Kojarzy mi się ze spódnicą, którą szyłam - gruba nić, rzadko tkana i mocno się rozłażąca.
Ta tkanino-dzianina jest dość lekka i gęsta. Zakładam, że może się odrobinę strzępić, ale nie powinna przysparzać wielu trudność. Overlock raczej sobie poradzi ;)
Dużo jest ciekawych wykrojów na żakiety tkaninowe, a z dzianiny nie ma prawie nic.. Co jest dość zaskakujące biorąc pod uwagę powszechną modę na dresówkę. Na swoją konstrukcję zdecydowanie za wcześnie. Mogłabym zlecić to komuś, ale nie jestem pewna czy chcę tak inwestować. Mam nadzieję, że coś wymyślę :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dużo jest ciekawych wykrojów na żakiety tkaninowe, a z dzianiny nie ma prawie nic.. Co jest dość zaskakujące biorąc pod uwagę powszechną modę na dresówkę.
W gazecie Diana Moden jest większość wykrojów na dzianiny, na żakiety też.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.