Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,mam takie zadanie.Klientka przyniosła tunikę(elastyczną)bez rękawów,i dała dzianiny trochę i poprosiła abym wszyła do niej rękawy,skoro lubię wyzwania powiedziałam czemu nie? Zrobiłam ale poproszę o podowiedz jak to zrobić aby było ok.Jak ma wyglądać taka główka rękawa?Jak to zrobić nie znając wymiarów klientki?:D
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeżeli chcesz zobaczyć jak wygląda główka rękawa to możesz wyciąć rękaw ze starej koszulki albo t-shirtu i go rozłożyć wtedy zobaczysz jak to mniej więcej wygląda. Co do konstrukcji rękawa to ja często ogladam co za szycie na YT i pomimo że pani na filmikach od czasu do czasu zalicza jakieś pomyłki to czasami coś ciekawego można znaleźć. Jest tam u niej jeden taki filmik poświęcony temu jak zrobić taki wykrój od podstaw ale jest to wykrój dopasowany do wymiarów indywidualnych, czyli do człowieka tzn. chodzi mi o to że na podstawie ludzkiego wymiaru robisz rękaw ale nie wiem jak potem go tak dopasować żeby do całej reszty pasował tzn do tego gdzie trzeba go wszyć. Ja tam go robić nie próbowałam więc Ci nie powiem czy ten wykrój z filmiku jest ok ale zawsze można spróbować na jakimś próbnym materiale, takim którego nie szkoda a jak nie wyjdzie to wyrzucić. Dodatkowo na innym filmiku, ale nie pamiętam co tam ona szyła wtedy, wiem że to dzianina była, ta kobitka powiedziała że przy dzianinach można po prostu główkę rękawa odrysować od koszulki, którą szyjesz tzn jeżeli masz koszulkę bez rękawów to po prostu sobie odrysowujesz to miejsce gdzie ma być wszyty rękaw, kiedy bluzka jest niezszyta z boku tylko na szwach tych na ramionach, ale to przy dzianinach bo one się rozciągają i niby wtedy można, ale ona wtedy chyba szyła jakąś bluzeczkę dla dziecka ok 3-letniego więc nie wiem czy jak dla dorosłej osoby się szyje to czasem nie bedzie widać jakichś nierówności i zmarszczeń. Ale do końca nie wiem.
Wpisz sobie na YT jak zrobić wykrój rękawa i ten jej filmik powinien wyskoczyć ale nie wiem na ile on jest wart, bo sama nie próbowałam tego robić.

Może ktoś inny Ci coś mądrzejszego podpowie jeszcze ;)
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Domyślam się, że chodzi o krótkie rękawki? Skoro to jest tunika - to domyślam się też, że jest raczej luźna, lejbowata? Wówczas rękawy też powinny być luźne, szerokie, ale stosunkowo długie, czyli tak trochę ponad łokcie.
Albo mogą być - skoro to dzianina - długie, obszerne górą i obcisłe na dole, żeby się trzymały na przedramionach po podciągnięciu. Nie wiem, jakie było życzenie klientki...
Sama główka może być takim łagodnym, płytkim łukiem, jak w bluzkach polo z opuszczonymi ramionami - jeśli są opuszczone - lub poprowadzona nieco głębiej wysklepionym łukiem, jeśli ramiona są wąskie.
Nie ma sensu kombinować z wymyślnymi formami główki, kiedy można załatwić sprawę prostą formą. Trzeba tylko pamiętać, żeby tył - od szczytu główki do pachy - był nieco dłuższym łukiem, niżeli przód. Ale niedużo, ze 2-3 cm.
Chyba, że kobieta ma jakąś specyficzną budowę. No i przód musi mieć ciutkę bardziej wgłębiony podkrój pachy.
Przyjrzyj się rysunkowi formy rękawa do body bez kaptura: przód od szczytu główki do pachy jest odrobinkę bardziej wgłębiony, niż tył.
Pokaż fotkę tej tuniki, to coś bliższego doradzimy.:)
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
płaska główka głębsza główka
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zibiasz, dzięki, też mi sie przyda to info.
Ale to tak na czuja mozna se naszkicowac ten wykrój rękawa? Mając rozłożony przód i tył (zszyty szwem ramion), tak?

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.