Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam :)
Mam nadzieję, że napisałem w odpowiednim dziale. Nie wiedziałem za bardzo gdzie mógłbym zadać takie pytanie a jedyne co przyszło mi na myśl to jakieś forum krawieckie.

Konkretnie chodzi mi o zlecenie uszycie swetra męskiego. Link tutaj do tego jak wygląda, z jakiego materiału jest zrobiony.
http://answear.com/579659-review-kardigan-drapy-slub.html?b=/p/swetry-236-k.html/swetry/p-1/r-60/o-n

Problem w tym iż dostać taki sweter jest bardzo ciężko i wybór w tego przypadku jest bardzo znikomy ( ten mam zakupiony i bardzo go chwalę), po prostu nawet jeśli są na rynku jakieś inne w takim stylu to są z okropnego materiału, który przypomina bardziej szmatę do podłogi niż materiał.

Kwestia tego iż, ile kosztowałoby uszycie takiego czegoś, gdzie szukać materiału, jaki materiał byłby do tego najlepszy? Czy wystarczy pojechać do pierwszego lepszego studio krawieckiego i tam wszystko doradzą, czy lepiej poszukać wcześniej dobry materiał i przyjechać z gotowym, albo omówić to na miejscu, ale z kolei jakie materiały szukać. Zależałoby mi na czymś podobnym do tego, kolory - biały, jasnokremowy, jasnobeżowy/ coś takiego.

W najbliższych dniach mam zamiar odwiedzić "studio krawieckie" w swojej okolicy (Warszawa), jeśli ktoś mógłby coś ciekawego polecić proszę o wiadomość prywatną, aby uniknąć reklamy.
Kompletnie jestem w tym zielonym, a sweter na codzień jest bardzo stylowy i ładnie wygląda, więc chciałbym sobie sprawdzić podobny, ale niestety wybór w sklepach jest znikomy. Mam nadzieję, że dowiem się czegoś ciekawego.

Bardzo byłbym wdzięczny również za propozycję materiału, albo opisanie gdzie mógłbym szukać sobie materiału na taki sweter. Z góry dziekuje za odpowiedzi i jeśli napisałem w złym dziale prosze o przeniesienie do odpowiedniego działu :)



Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Tak naprawdę to lepiej poszukać sprawnej dziewiarki niż krawca. A "sprawna dziewiarka" podpowie resztę.

--- Ostatnio edytowane 2016-06-06 08:31:03 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wygląda trochę jak taka narzutka. Jeżeli nie musi być koniecznie dziergane na drutach to można to raczej uszyć z jakiejś dzianiny, efekt nie będzie taki sam ale zbliżony.

Poza tym jeżeli będziesz chciał żeby Ci to ktoś na drutach zrobił, to myślę że cena też wcale niska nie będzie, bo na pewno jest to dużo więcej roboty niż uszycie czegoś takiego z gotowej dzianiny

--- Ostatnio edytowane 2016-06-06 08:43:38 przez KotFilemon ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo dziękuje za odpowiedzi. Kompletnie się na tym nie znam. Chodzi mi o coś podobnego w stylu do tego. Materiał może być inny, chodzi tu o asymetrie i wygląd, aby się to prezentowało na mnie. Czy ten sweter może być z gotowej dzianiny? W sensie, że ktoś tego nie dziergał? Wydaje mi się, że ten sweter jest uszyty z gotowej dzianiny. Cena, która jestem w stanie spokojnie zapłacić to około 600zł za taki sweter. Z tego co widziałem w internecie zlecenie uszycia płaszcza to koszt nawet mniejszy, więc taki sweter nie powinien być aż nie wiadomo jak grogi :jezyk_oko:

Czy możliwe jest aby sweter, który jest w tamtyn linku był zrobiony z gotowej dzianiny?

Ogólnie najbardziej zależy mi na takim kroju, takiej narzucie. Ubieram się zwykle typowo casual, ponieważ nie lubię "biznesowego kroju" a taka narzuta świetnie się sprawdza do eleganckich spodni i obuwia, więc chciałbym sobie sprawić coś podobnego. Oczywiście zależy tu też mocno na tym jak się będzie prezentował ten materiał, ponieważ ten po prostu pasuje do takich ubrań. W przypadku innych odpowiedników sklepowych po prostu tamten materiał jest tak brzydki, że jedyne do czego pasuje to do dresów :jezyk_oko:

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sweter z linka nie jest zrobiony z gotowej dzianiny, tylko dziergany na drutach. Ładnie widać prawą i lewą stronę "robótki". Widzę, że jesteś gotów dać sporo, za tą cenę chyba mogłbyś sobie kupić sweter od jakiegoś znanego projektanta :) Myślę że nawet ręcznie dziergany wyjdzie dużo taniej niż jesteś w stanie zaoferować. Uszycie go z gotowej dzianiny będzie dużo łatwiejsze i szybsze niż zrobienie na drutach, ale nie będzie to już ten sam materiał. Myślę, że jeżeli wybierzesz się do krawcowej i powiesz czego dokładnie oczekujesz, to ona też co nieco podpowie i mniej więcej nakreśli jak sama to widzi. Jeżeli będzie Ci to odpowiadać to skorzystasz z usługi. Jeżeli jednak bardzo Ci zależy na takim materiale jak z linku, to obawiam się że niestety trzeba go zrobić ręcznie i wtedy musisz już szukać dziewiarki jak podpowiada agaaffek.

A dlaczego nie zamówisz na tej stronie? Nie ten rozmiar czy jak?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ten kardigan jest z gotowej dzianiny bawełnianej (można też uszyć z dzianiny swetrowej) - sądząc po zdjęciach i tym co się widzi w sklepach to po pierwszym praniu nada się na szmatę.

Gdyby był robiony ręcznie to pewnie kosztowałby co najmniej tyle ile DrMateusz jest skłonny wydać (dobrej jakości włóczka kosztuje, że o robociźnie nie wspomnę).
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ten kardigan jest z gotowej dzianiny bawełnianej (można też uszyć z dzianiny swetrowej)
Na prawdę można kupić taką gotową dzianinę? :szok:
Jak to się tnie żeby się nie rozleciało? Dla mnie to wygląda jak robione ręcznie ściegiem pończoszanym i mam wrażenie że jak to się będzie ciąć to wszystkie te oczka się porozlatują, ale może się mylę. Ktoś mi może to jakoś wytłumaczyć? :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ten sweter już mam od dawna kupiony. Nosze go jako narzutę, jeszcze nie miałem okazji go prać. Mam nadzieję, że się nie rozleci po pierwszym praniu :p Bardzo mi pasuje i dlatego chciałbym sobie uszyć podobny, ponieważ w sklepach o takie ciężko. Takie narzuty są bardziej preferowane dla kobiet, dla mężczyzn trudno takie dostać. Wszystkie inne odpowiedniki w sklepach niezależnie od ceny są po prostu brzydkie (niektóre osiagają nawet 1000zł, a ich wygląd przypomina narzutę z bazarku za 50zł z logiem znanej marki), albo mają ciemne kolory, albo materiał wygląda jak jakiś szajs. Chodzi po prostu o to, że ten sweter bardzo ładnie komponuje się z eleganckimi spodniami i butami, a wszystkie inne sklepowe odpowiedniki już do nich kompletnie nie pasują. Dodatkowo ubieram się tylko w jasne ubrania: jasnobeżowy, beżowy, biały, kremowy, camel.. więc nawet sam kolor ciężko dostać, a co dopiero ładny materiał. Może być nawet z gotowego materiału byleby ten materiał wyglądał przyzwoicie, a nie jak sweter z bazarku czy sportowa koszulka.

Przykładowo znalazłem taką stronę:
http://sklep.supertkaniny.com/pl/p/Jedwab-naturalny-Ekri-Ecru-Satin/10489

I nawet nie wiem w jakiej kategorii miałbym szukać materiału na takie coś. Ogólnie głównym założeniem tego wszystkiego jest: narzuta o takim samym kroju (długość, asymetria boków, brak guzików, pasek na górze który rozkłada bardzo ładnie na ciele cały sweter przez co nie wisi jak szmata,+ tak żeby materiał dopasował się do eleganckiego ubioru bardziej typu casual niż biznes) Po prostu jakoś nie leży mi chodzenie w garniturze czy marynarce, a to się świetnie sprawdza jako taki zamiennik i w pewnym sensie nadaje unikalności w stosunku do tych wszystkich osób odzianych w "zestaw garniturowy" i pozwala na ukazanie swojej unikalności przy jednoczesnym zachowaniu standardów "klasy". Bynajmniej przy moim łagodnym wyglądzie bardzo się to ładnie wszystko komponuje.

Ogólnie chciałbym po prostu przed wszystkim znaleźć już jakiś materiał z którego mógłbym sobie zrobić wizję takiej narzuty w głowie tylko kompletnie nie wiem w jakich zakładkach tego szukać. Nie chodzi aby był dziergany tylko aby był identyczny jak ten "długość, szerokość, asymetria". Kolory takie jak pisałem. Myślałem nawet o dość interesującym połączeniu samej bieli czyli białe spodnie, biała narzuta, biała koszulka np:. jasnokremowe buty, ale nie wiem czy to nie będzie się zbytnio zlewać :)

Jeśli by mnie ktoś chociaż naprowadził gdzie szukać materiału, albo podesłał jakieś propozycje będę bardzo wdzięczny. W czwartek mam wolne, więc pewnie odwiedzę jakiegoś krawca, albo coś takiego aby o tym porozmawiać.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
hej,

w linku sklepu ktory podales wyzej jest kategoria "dzianiny swetrowe" o tu... http://sklep.supertkaniny.com/dzianiny_swetrowe.html , jest tam ponad 600 roznych dzanin :szok: :oczko: co prawda wiekszosc z nich z kolorem i wzorem przeznaczone raczej dla pan, ale i dla panow z pewnoscia cos sie znajdzie :tak:
Jesli tam nic ci nie wpadnie w oko to szukaj materialu pod nazwa "dzianiny swetrowe" a napewno cos dla siebie znajdziesz. Duzo sklepow internetowych wysyla rowniez probki materialow, wiec zanim cos zamowisz popros o podeslanie takich probek, bedziesz wtedy pewny ze zamawiasz to co odpowiada twoim wymogom i kryteriom....
Powodzenia w poszukiwaniach....
pozdrawiam Masza

p.s. sorry za brak polskich znakow ale niestety moja klawiatura(laptop) nie ma takiej opcji do dyspozycji:nie:

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To nie jest trudna rzecz do uszycia, prawie wszystko zależy od jakości materiału. Patrząc na wykończenie przodu wydaje mi się, że ten model nie jest cięty z metra, tylko dziergany.

Z innej beczki. Od jakiegoś czasu interesują mnie kwestie właściwego stroju, czytam na ten temat i nijak sobie nie wyobrażam tej narzutki z czymś eleganckim. Patrząc na kogoś tak ubranego służbowo i oceniając tylko wygląd uznałabym taką osobę za nonszalancką, a nie profesjonalną i poważnie podchodzącą do obowiązków. Chyba że jakaś branża szołbiznesowa. Ale może mam słabą wyobraźnię.

--- Ostatnio edytowane 2016-06-12 21:15:19 przez AgaM ---

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.