Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam. Mam nowego merrylocka. Przed użytkowaniem chciałabym go najpierw naoliwić. Wiem że sporo z Was ma tą maszynę więc zwracam się z prośbą o pomoc jak to zrobić. Wiem że powinno się naoliwić wszystko co się rusza w maszynie. Co mam poroskręcać? Nigdy tego nie robiłam. pozdrawiam

--- Ostatnio edytowane 2016-06-28 20:10:48 przez april93 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Skoro jest nowy, to chyba powinien być już naoliwiony. Kiedy ja kupiłam maszynę, tyle że wielofunkcyjną, to ona juz była oliwiona tak, że nawet było czuć tą oliwę/smar czy co to tam jest. Szczerze to nie wiem, czy to jest konieczne, ale może z overlokami/coverlokami jest inaczej.
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
szyj szyj szyj
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W instrukcji Merrylocka coverloka faktycznie przestrzegają że trzeba go często oliwić, ponieważ ma możliwości wielu zmian ustawień.
Najpierw należy wyłączyć maszynę z prądu i odciągnąć pokrywę chwytacza i tam są 4 elementy ruchome do naoliwienia.Jak pokręcisz pokrętłem to powinnaś je zobaczyć. Jeżeli masz instrukcje obsługi w domu to zerknij na rozdział "konserwacja maszyny" i tam znajdziesz czyszczenie maszyny i oliwienie maszyny i powinien być pomocny obrazek i oznaczone te punkty które należny oliwić.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.