Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam! Tematem watku jest zmniejszenie oraz drobne upiekszenie sukienki! Bardzo prosze o wlaczenie wyobrazni i pomysly :) Tak wiec, po niekonczacych sie wizytach w przeroznych sklepach (moim celem byla raczej prosta, skromna i nieklasyczna suknia) do gustu przypadla mi taka oto sukienka, kojarzaca mi sie nieco z wlasnie greckim klimatem :) Potrzebuje nieco ja zwezic (mam nadzieje jeszcze troche kilogramow zgubic!) oraz skrocic. Jak myslicie, czy nadal bedzie dobrze wygladac? Gora i podszewka to bawelna, dol to wiskoza(?). Zdaje sie, ze bede musiala zwezac wszystkie czesci z osobna..? Bedzie to moja sukienka slubna :) A slub juz za dwa miesiace w Grecji... Stad tez drugie pytanie- co byscie drogie doswiadczone krawcowe doradzily w sprawie dodatkow; mam na mysli co doszyc/naszyc na ten kawalek, gdzie jest gumka-czy np. dokleic na goracy klej perelki albo przypiac jakas broszke jak na zdjeciu czy tez naszyc jakies sztuczne kwiatki (na styl stokrotek lub roz...)? Zupelne obszycie topu koronka czy dzianina niestety odpada z uwagi na stosunkowo spory biust... Bardzo prosze o rady :) Z gory ogromnie dziekuje :buzki:

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zadnych podpowiedzi??
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja bym zamiast ciąć, zwiększyła marszczenie na tych gumkach, nawet jeśli wymaga to ich wyprucia.
Co do ozdóbek się nie wypowiem, bo o gustach się nie dyskutuje :oczko:
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Rozumiem i popieram, że suknia prosta i skromna, ale na taką okazję elegancka by się przydała. T-shirtowa dzianina i sznurek to nie te klimaty ani nie styl greckich sukni i ozdoby mi tu nie pasują. Po drugie, góra się źle układa, bo z przodu biust zajmuje miejsce, a tył chyba tej samej długości i się marszczy nadmiar tkaniny, a gumka idzie niżej. Nie ten krój na Twoją figurę. Trudno więc coś radzić. Czy po wyprasowaniu wygląda trochę lepiej?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Czy jak zwieksze zmarszczenia na gumce to biust nie bedzie wydawac sie jeszcze wiekszy? Chcialabym tego uniknac.

Nie wybralam bardziej eleganckiej wlasnie z racji tego, ze bedzie goraco oraz bedzie to sama ceremonia zaslubin z doslownie garstka najblizszych (moj blad, nie powinnam pisac slub). Sprobuje wyprasowac i dam znac. Jaki kroj w takim razie na moja figure? Dlatego wlasnie chcialam ja lekko zwezic, bo materialu zdaje sie byc za duzo u gory i pod samym biustem, dajac wrazenie obszerniejszej. Czy nie da sie nic zaradzic, jak sie w ten sposob marszczy z tylu?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A nie lepiej kupić nowy materiał i uszyć jakąś prostą zwiewną sukienkę w typie tej, co pokazujesz na zdjęciu? Dla mnie ten materiał wygląda na znoszony, no chyba że to przez niewyprasowanie tak się wydaje.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na upał jest dobry batyst bawełniany, jedwab. Twoja sprawa, ale idąc takim tokiem rozumowania, że mało ludzi, to jak nikt nie widzi to byle jak mogę wyglądać? No mogę, ale po co sobie psuć nastrój. Niezależnie od liczby osób to ważny dzień dla tych co biorą ślub. Ja tam nie ubierałam się z okazji gości, ale dla siebie i męża.
Wydaje za wąska w biuście, teraz zauważyłam. Ciągnie w najszerszym miejscu materiał z tyłu, boczny szew idzie do przodu. Chcesz bardziej zmarszczyć pod biustem? Po co? Jest za luźno?
Odcinana pod biustem i przymarszczana sama w sobie może optycznie biust powiększać (i dawać efekt ciąży na dodatek).
Jak wygląda tył?
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Tak przypadkiem wpadło mi w oczy , co myślisz o takiej kiecce na greckie wesele ?
http://loveitsewmuch.blogspot.com/2012/04/studio-update-prom.html
Sądzę, że do Twojej figury pasowałaby idealnie no i jest elegancka :papa2:
Avatar użytkownika
Świeżynek
Aga, czemu zakladasz, ze nie zalezy mi na tym, zeby dobrze wygladac (przeciez prosze o pomoc obcych ludzi)? Niestety, mam spory biust, stad tez bardzo ciezko bylo mi znalezc dopasowana sukienke- szukam tez odpowiedniego stanika bez ramiaczek, na zdjeciu jest bardzo nieodpowiedni. Pod biustem jest nieco luzno. Chcialam obciac po doslownie pol centymetra z kazdej strony, ale od momentu dopiero pod biustem i do samego dolu. Boje sie jednak, bo nie wiem jak to bedzie wygladac? Tyl u mnie tak jak w kazdej bluzce, sukience, koszuli... czyli jest luzny. Taka mam sylwetke- jakies pomysly jak to moge ulepszyc- np. zbierajac z lewej strony ciupinke materialu i tak zszyc pionowo w kilku miejscach z tylu (prosze wybaczyc nieprofesjonalne wyrazanie sie)?

Warmijka, bardzo ladna, oryginalna sukienka :) Dziewczyna, ktora uszyla ma faktycznie talent, nie to co ja :) Zamierzam naszyc u gory ozdobna falbanke. Wydaje mi sie, ze efekt bedzie fajny. Skrocilam ja tez nieco z przodu, a tyl zostawilam tej samej dlugosci, co dalo lekki efekt ogona. Cekiny i diamenty to jakos nie moja bajka niestety...

KotFilemon, znoszona napewno nie jest, bo dopiero co kupiona :) Aby uszyc od nowa sukienke to niestety brakuje mi dobrej krawcowej przede wszystkim oraz czasu. Faktycznie, jest bardzo pognieciona po podrozy w walizce. Wyprasuje i dam znac.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przeszyj ręcznie (zfastryguj) to co chcesz zwęzić i przymierz wtedy zobaczysz jak to będzie wyglądać. No i faktycznie przed tym uprasuj.
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.