Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkiech, ostatnio mnie naszlo na nauke robienia butów, ale do tego musze wiedziec coś niecoś o szyciu. I tu jest problem, wyciągnąłem starą maszynę z szafy co działa, to jest jakiś singer stary, ale nie ma na nim nr modelu. Instrukcja jest od jakiejs nieznacznie innej, ale no właśnie innej sztuki. Prosze niech mi ktos pomoze i wyjasni na poczatku jak nawec te nitki przez maszyne, słuzę fotografiami.
Z góry dziękuje i życzcie mi powodzenia :D

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Maszyna widoczna na zdjęciach to Singer 99, z numeru fabrycznego wynika, że została wyprodukowana w Szkocji w 1950 r. Jest to dość delikatny model Singera, szycie butów to zbyt wiele dla tej maszyny.
Można skorzystać z wyszukiwarki, w internecie powinna być dostępna instrukcja obsługi.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzięki wielkie masz u mnie piwo jak sie pojawie w PL, teraz to juz jakos sobie manuala ogarne!
Avatar użytkownika
Świeżynek
A teraz inna sprawa. Maszynę wyczyściłem, naoliwiłem, śmiga jak szalona, lecz ku mojemu zdumieniu szyje trochę dziwnie, zresztą proszę popatrzeć na foto, z góry szew wygląda świetnie natomiast pod spodem to jakaś taka dżungla. Z czego to może wynikać, z ustawień czego, igły? naciągu nitki? Anyone...

P.S. na filmikach z yt pan odpala maszynę trochę gada, zaczyna szyć i jego szew wychodzi bosko, co robię nie tak?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Złe odprężenie nici górnej.
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Świeżynek
Hmmm... Problem mam też taki że ciągle maszyna mi rwie nici, dlatego mam luźne tarcze na sprężynie, fakt wszystkie są dość słabe mimo iż niektóre są "nowe" tzn zapakowane oryginalnie lecz mają wszystkie 10+ lat. Poszukam jakiejś żyłki lub grubszej nici jeśli się da ją nawlec na igłę i tak spróbuję...
Dzięki za odpowiedź.
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Problem mam też taki że ciągle maszyna mi rwie nici, dlatego mam luźne tarcze na sprężynie,
Talerzyki na naprężaczu nici górnej nie mogą być zbyt luźne, może to powodować zbyt słabe naprężenie nici górnej. Najczęściej występującym skutkiem słabego naprężenia nici górnej jest pętlenie nici pod materiałem i rwanie nici.

Ps. Maszyna nie była długo użytkowana, może jest konieczne czyszczenie bębenka lub zmniejszenie na nim naprężenia nici (dolnej).

--- Ostatnio edytowane 2016-09-05 18:54:33 przez bogdan ---

--- Ostatnio edytowane 2016-09-05 18:55:15 przez bogdan ---

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.