Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wróciłam do szycia po kilku latach przerwy. W szafie leżą jeszcze jakieś kretoniki, kory a pewnie elana i bistor też się trafią.:)Nowe tkaniny są dla mnie wielką niewiadomą, między innymi tkanina o nazwie "marchiano" o splocie żorżety jak podano w opisie. Marchiano owe występuje w kilku wersjach: Poliester, gramatura 350 g/mb oraz Marchiano Barbie Skład: 97% poliester; 3% elastan Gramatura: ok. 290 gram / metr bieżący tkaniny. Te tkaniny mają szerokość 150 cm ale na allegro występuje jeszcze mieszanka bawełny z wiskozą szerok 140.
Pomylałam sobie zatem, że marchiano to rodzaj splotu. Wrzuciłam w tłumacza googla. Po włosku marchiano oznacza skandaliczny. Czy ktoś ze "skandalicznego"szył coś może? Mania
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Nazwa tej tkaniny to tak jak słynne "punto". Po prostu nazwa. Prawdopodobnie myślisz o marchiano z Textilmaru lub Motexu. Kroi się przyzwoicie, tylko uwaga z prasowaniem, bo można wyświecić. Dość ciężka, umiarkowanie lejąca.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zamówiłam to cieńsze. Jak dostanę przesyłkę to napiszę.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wczoraj zamówiłam( dzisiaj o godzinie 9 był już pan kurier):Nurek krepa „brudny niebieski”, grubsza dzianinka na sukienkę Szerokość: ok. 150 cm Skład: 85% poliester; 15% elastan
Gramatura: ok. 350 gram / metr bieżący dzianiny
Marchiano też „ brudny niebieski” dla mnie taki „milicyjny” odcień Szerokość: ok. 150 cm
Skład: 97% poliester; 3% elastan gramatura: ok. 290 gram / metr bieżący tkaniny. Nadaje się na bluzki, sukienki. Nie jest zwiewna , nie prześwituje ale gdybym szyła sukienkę to pewnie na podszewce.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
I miało być szycie ale nici w odpowiednim kolorze nie mam. Załączam zdjęcie tkanin, odcienie raczej przekłamane ale co tam.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.