Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
W ramach testowania Berniny uszyłam płócienne serwetki. Zrobiłam rogi kopertowe, pojedyncze podwinięcie, brzeg obrzucony owerlokiem (kiedyś zrobię takie klasyczne, podwójne jak się nauczę).Zrobiłam imitację haftu a maszyna od siebie dodała piękne tłuste plamy.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Administrator
Ojjj a to maszyna...
Spróbuj posypać plamę startą kredą - może wchłonie tłuszcz. Albo spróbuj wywabić z pomocą mydełka odplamiającego - szkoda tego szycia.
Swoją drogą takie podwiniecie podwójne wcale nie jest straszne, o tutaj jest prosty tutorial jak je wykonać -> KLIK
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję Sus.Ja chyba wybiorę inną opcję - dodam plamy z barszczyku:rotfl:Z tutorialu na rogi kopertowe skorzystam ale chciałabym kupić taki staroświecki adamaszek. Nie ma nic takiego, chyba, że teraz nazywa się inaczej
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wrzucam zdjęcie bluzko/kaftanika zrobione jak doradziła Mamamarta na podłodze.Wykrój to modyfikacja sukienki z Ottobre 2/2016, tkanina marchiano. Jako tło różowe marchiano, które czeka na swoją kolej. Wykrój dopasowany zgodnie z zasadą "wyszło jak zwykle". Tył odstawał a nawet "wył" niemiłosiernie ale na Forum znalazłam poradę żeby wciągnąć cienką gumkę i jest lepiej.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Śliczny kolor, bardzo atrakcyjny kaftan! :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dziękuję
Avatar użytkownika
Świeżynek
Fajny :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Marianka, tak jak pisze Sus - nie jest straszne podwoj e podwiniecie.
Pamietam , jak sama przy pierwszych serwetach do tego dochozilam, a wowczas nie ialam jeszcze dostepu do fajnych tutkow i innych pomocnych rzeczy, jak to jest teraz.
Ha! To byly czasy! Czlowiek metoda prob i bledow dochodzil do czegos i wydawalo sie, ze Ameryke odkryl...a tu d..a zbita, bo teraz sie okazuje, ze to caly swiat tak robi...:szok:
Ale niezle ci poszlo...szkoda tylko o te plamki.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moje plany szyciowe na majówkę były ogromne.Kupiłam różne dzianiny. Uszyłam tylko jedną rzecz - narzutkę oversize z kremowej dzianinki. W planach druga taka z dzianiny czerwonej.Myślałam, że uszyję obie i jeszcze z resztek jakieś małe bluzeczki do kompletu.Robiłam wszystko jak ślimak, kot mi "pomagał", owerlok strzelał fochy itp. Narzutka na zdjęciu z bluzką z żorżety,kupionej w Krakowie i zdjęcie na płasko, lepiej się nie dało, bo znowu miałam pomocnika.

--- Ostatnio edytowane 2017-05-03 18:34:04 przez Marianka50 ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
elegancka narzutka i nie wiem co ladniejsze, narzutka czy kotek? bluzeczka tez super :D
czy dzianiny sa bawelniane i ile kosztowaly jesli mozna spytac ?

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.