Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,

udało mi się dorwać piękną sukienkę w lumpeksie. Jest to sukienka z gorsetem, który okazał sie na mnie sporo za ciasny. Wstawka żadna raczej nie będzie wyglądała fajnie a właśnie wpadłam na pomysł, zeby zamiast ekspresu zrobic cos na zasadzie wiązania na wstązeczke, jak w starodawnych gorsetach..

I moje wytanie - czy ktos coś takiego praktykował? Przydałyby się takie metalowe obrączki jak przy sznurówkach - moze ktoś zna miesjce w Warszawie, które nabija takie coś?

Pozdrawiam wszystkich, Kasia.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
w pasmanteriach, lub (lepiej)w hurtowniach pasmanteryjnych możne kupić kółeczka do nabijania, w różnych kolorach i w średnicach. kupujesz, a potem nabijasz wg instrukcji za pomocą młotka ;)
Avatar użytkownika
Świeżynek
O kurcze, nie wiedziałam, że to takie proste - myślalam, ze trzeba jakąś maszyna specjalną nabijac- dzięki, sprawdze!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Po co nabijać kiedy można zrobić pętelki jako sznorówki.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam,

udało mi się dorwać piękną sukienkę w lumpeksie. Jest to sukienka z gorsetem, który okazał sie na mnie sporo za ciasny. Wstawka żadna raczej nie będzie wyglądała fajnie a właśnie wpadłam na pomysł, zeby zamiast ekspresu zrobic cos na zasadzie wiązania na wstązeczke, jak w starodawnych gorsetach..

I moje wytanie - czy ktos coś takiego praktykował? Przydałyby się takie metalowe obrączki jak przy sznurówkach - moze ktoś zna miesjce w Warszawie, które nabija takie coś?

Pozdrawiam wszystkich, Kasia.
W takich przypadkach najprostsza metoda jest taka.

Kupuję taśmę z haftkami(http://niteczka.com.pl/sklep/index.php?cPath=93_142&topSsid=e58bf13fb415f26a10d9ca9b16de02b1)
Wykorzystuję tylko stronę z oczkami.Przyszywam z jednej i z drugiej strony.taśmę podwijam i w taśmę wprowadzam fiszbinę,wtedy gorset ładnie się sznuruje.Pod sznurek trzeba zrobić jeszcze podkład zasłaniający wolną lukę pod sznurowaniem.



--- Ostatnio edytowane 2011-05-02 07:41:41 przez Susanna ---

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.