Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cześć,

chcę uszyć bluzkę z żorżety/silki (miała dwie nazwy w sklepie), która z przodu będzie miała pliskę/zakładkę. Coś takiego jak na zdjęciu.
Myślałam użyć sprawdzonego wykroju (mam wąskie plecy i duży biust) na zwykłą podstawową bluzkę, ale linię złożenia przodu odsunąć od złożenia materiału o określoną odległość i przeszyć po właściwej linii środkowej przodu (tak mi to na oko wygląda jak oglądałam w sklepie). Czy mój pomysł jest ok? Bo gotowego wykroju nie znalazłam.

Jeśli ta plisa ma mieć 6 cm (już na gotowej bluzce) to odsunąć wykrój od złożenia mat. także na 6 cm?

Dzięki za rozjaśnienie.
Załączniki
Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć,

ja całkiem niedawno uszyłam sobie bluzkę z taką właśnie plisą. 6 cm zapasu na stronę wystarczy. Razem będziesz mieć 12 cm. Przeszywasz wzdłuż lini gdzie bluzka oryginalnie (przed dodaniem zapasów na plisę) powinna mieć środek (materiał lewa do lewej, szyjesz po prawej stronie), następnie rozkładasz bluzkę na płasko i rozkładasz pliskę, tak, żeby szew był pod spodem, na środku. Teraz już wystarczy zaprasować, zabezpieczyć górę i dół bluzki, i gotowe ;)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czyli tak jak myślałam.
Czyli bluzka podstawowa będzie ok.
Avatar użytkownika
Świeżynek
jak najbardziej ;)

ja szyłam z tego wykroju www.colettepatterns.com/catalog/sorbetto]


--- Ostatnio edytowane 2017-01-15 11:02:20 przez Agnieeeszka ---

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.