Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
witam
Mam problem wczoraj maszyna nagle zaczęła źle szyć.
Wydedukowałam, że gdy szpulka ma połowę nici to zaczyna się problem. Wtedy też ta nić z bębenka ma luzy, nie ma jakby oporu.
Maszyna nowa na gwarancji.
Może ktoś coś poradzić ?
Avatar użytkownika
Świeżynek
nikt nie wie ? helppp
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ile nią już szyjesz? Może trzeba ją wyczyścić i jakąś kroplą oliwy zakropić. Mógł się tam wkręcić jakiś paproch i blokuje nitkę.
________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeśli dobrze zrozumiałam, to nie blokuje tylko jest za luźna nitka z bębenka. W mojej Bernette S@G 7 na początku też odnosiłam wrażenie, że jest za luźna i nastawiałam naprężenie górnej nici na 1 albo jeszcze niżej. Miałam nawet zamiar podkręcić śrubkę bębenka ale jest tam plomba (kleks żółtej farby)Po pewnym czasie maszyna sama się przestawiła i górę ustawiam na 4. Oczywiście przestawiła się kiedy wyjątkowo ładnie i równo udało mi się coś ostębnować i trzeba było drugi raz.:)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Cześć i czołem!
Kochani szyję od niedawna, dokładnie od 3 miesięcy. W grudniu kupiłam maszynę Janome Juno E1015.
Problem pojawił się kilka dni temu, maszyna szyje "krzywo" wygląda to jakbym szyła trzęsącymi się rękoma, do tego dolna nitka jest luźna i wygląda paskudnie. Zgodnie z instrukcją wyczyściłam maszynę, dokręciłam bębenek. Zmieniałam igły i nici (chociaż od początku mam ten sam zestaw materiałów, kilku igieł i nici, których używam naprzemiennie). Znalazłam w sugestię, że może to być kwestia tkaniny - próbowałam więc na kilku - od grubszej bawełny (płótno) aż do cienkiej bawełny pościelowej. Za każdym razem to samo. Dopiero zaczynam zabawę z szyciem i mam nadzieję, że podpowiecie co jeszcze mogę zrobić zanim zadzwonię po fachowca, który skasuje mnie jak za zboże :) Czy to możliwe, że maszyna rozregulowała się po 3 miesiącach użytkowania? Dołączam zdjęcia żeby było łatwiej zrozumieć co mam na myśli :)

Przepraszam jeżeli piszę w nieodpowiednim wątku, nie znalazłam podobnego tematu na forum.

Będę wdzięczna za każdą podpowiedź,
pozdrawiam!

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pierwsza rzecz: maszyna powinna być na gwarancji.
Druga: mi to wygląda po prostu na źle dobrane naprężenia, być może dolna nitka nie była poprowadzona tak jak trzeba i dlatego jest za luźna. Wyczyściłaś naprężacz górnej nici? W tej maszynie ma też znaczenie jak jest nawinięta dolna nitka na szpuleczkę, nie może być za luźno.

I jeszcze jak robisz takie próby zakładaj dwie różne nitki i napisz, który kolor jest gdzie. Albo przynajmniej zdjęcia podpisz prawa strona, lewa strona.
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Świeżynek
GoraLove Szycie dziękuję za odpowiedź :) Wyczyściłam naprężać górnej nici. Jeśli chodzi o naprężenie to też już kombinowałam w tym kierunku, przerobiłam instrukcję obsługi od a do z i wszystkie wskazówki producenta jak właściwie ustawić maszynę. Jestem początkująca więc może po prostu robię coś źle :( Spróbuję sprawdzić wszystko jeszcze raz.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.