Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Szukałam podpowiedzi i znalazłam Was :). Nie mam zielonego pojęcia o szyciu i o maszynach. Postanowiłam nauczyć się szyć. Dlaczego? Zawsze było coś do zrobienia: obszyć firankę, kocyk dla psa czy kota, jakiś szew puścił, potem było dziecko (teraz jest już dwoje, 5-cio latka chce się stroić, bo musi wyglądać elegancko :)), więc pojawiły się nowe pomysły itd... Szkoda, że nie mam maszyny. No to kupmy, ale jaką?
Dostałam w prezencie od męża Helenę Łucznika. Helenkę bardzo polubiłam, choć nie mam porównania, nigdy nie szyłam na żadnej maszynie. Nie wydaje się ona trudna w obsłudze, trzeba poznać co do czego. Problemy, które miałam do tej pory, wynikały z mojej niewiedzy. Np. godzinę zajęło mi odkrycie, że igła jest krzywa, albo źle nawlekłam nitkę. Było to bardzo frustrujące, a czas, kiedy mogłam ``poszyć`` spędzałam na szukaniu błędu, który doświadczona osoba znalazłaby od razu. Jak na razie obszyłam firanki, uszyłam materiałowe pokrowce na regały metalowe (nie wyszły idealne, ale na nich zapoznawałam się z maszyną), pokrowce na lampkę nocną, pokrowiec na materac dla dziecka (na podłogę jako mata) i na tym koniec. W planie jest kamizelka dla córki, sukienka itd., tkaniny już czekają, na razie czasu brak.
Pojawił się jednak problem. Nie wiem, czy mogę tu o tym napisać, ale napiszę, może ktoś podpowie. Chciałam przygotować maszynę, oczyściłam i naoliwiłam mechanizm na dole przy bębenku. To samo chcę zrobić wyżej, ale nie umiem ściągnąć obudowy (pod nią jest zamocowana żarówka). Odkręciłam śrubkę, ale pokrywa mocno się trzyma, nie chcę uszkodzić i nie ciągnę na siłę. Nie wiem co mam zrobić. Proszę o pomoc, nie ma tego w instrukcji obsługi.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Witaj,
konserwację i oliwienie rób wg. informacji w instrukcji.
Jeśli jej nie masz to ściągnij z netu.:papa:
Avatar użytkownika
Świeżynek
Zrobiłam jak w instrukcji. Jednak to tylko dotyczy części z bębenkiem. Jest jeszcze "mechanizm" poruszający igłą. Czy jemu nie należy się przyjrzeć, nasmarować? Chciałam to sprawdzić. Ile maszyna może szyć na fabrycznym smarze? Jeśli będę musiała wymienić żarówkę, również muszę się tam dostać.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wydaje mi się, że obie maszyny - wyżej wspomniany Łucznik i Singer pokazany na filmie są podobne, jeśli chodzi o sposób dostępu do żarówki. Letnia Szkoła Szycia - Czyszczenie i konserwacja maszyny - cz. 04

--- Ostatnio edytowane 2017-02-06 09:16:20 przez Fides ---
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuję, ten filmik oglądałam już, to jedyny, jaki znalazłam. Robiłam tak samo i nie chciało puścić. Dzisiaj założyłam gumowe rękawice, aby dobrze złapać obudowę i udało się (tak samo, jak na filmiku, ale mocniej musiałam ciągnąć).
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
witaj w krainie szycia :)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Cieszę się, że się udało ją zdjąć. Powodzenia : )

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.