Wersja do druku

2 strony: < 1 2

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam pytanie w sprawie igieł :zawstydzony:
Ostatnio chodzę z pogrzebu na pogrzeb i z tego względu zakupiłam materiał na bluzkę i tu jest problem :uoeee:jakiej igły użyć do zszycia materiału dzianinowego ale elastycznego [podobno materiał bardzo popularny, przypominający stare bistory ] ale moja maszyna nie szyje go żadną igłą :beczy:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Maszyna nie szyje czyli co, przepuszcza ściegi?Szyłam z materiału nurek-krepa (wypisz, wymaluj bistor) Singerem 9423 ze stopką kroczącą, igła chyba uniwersalna. Szyło się poprawnie. W tym czasie zakupiłam Bernette Sew&Go 7 i nią dokończyłam szyć. Szyło się cudownie bez stopki kroczącej.Może problem nie leży w igle tylko w transporcie materiału.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak przepuszcza sciegi,dwa zrobi a pięć nie :zly:pomysle jeszcze nad transportem materiału :mysli:Ale dzięki za odpowiedź :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To Elna płata takie psikusy? A tkaninę jak szyje? tzn chodzi mi oto czy na tych samych ustawieniach dzianinę przepuszcza a tkaninę szyje ok?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tkaninę szyje OK, odpowiada jej flanela i zwykłe płótno, materiał typu flausz czy zwykła elana , problemy zaczynają się z dzianiną i właśnie z czymś takim bistorowym i śliskim :zly: i to od samego początku ma takie fochy :beczy:Nic jutro bedzie córka to weźmie i poszyje na swojej maszynie,a ja poszukam jakiś zwykły materiał co toleruje moja maszyna :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tosial, prawdopodobnie są igły do szycia dzianin i innych "sztuczności" - może powinnaś właśnie taką igłę zastosować? Ja bym wzięła kawałek materiału i poprosiła w pasmanterii o igłę właśnie do tego materiału.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No i dalej problem bo maszyna córki też nie szyje tego materiału :beczy: :zly:nie pomogła regulacja stopki inna igła nic, radę dała dopiero po podłożeniu papieru i szycie po nim :zmeczony:,na razie leży na półce może po świętach się zabiorę za szycie, nie wiem :bezradny: bo straciłam do tego materiału cierpliwość :zly:
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Witaj w klubie, ja mam Łucznik Gosia, trochę uboższy model od Twojego, podobna półka cenowa. Dzianinę szyje brzydko, rozciąga i szyje nierówno.
Mogę jeszcze podpowiedzieć użycie stopki teflonowej lub takiej z rolką, łatwiej przesuwają materiał.Mnie się udało takim czymść uszyć skaj (dzianinę powlekaną jak ekoskóra, tylko cieńsza).
Żeby nie kupować nowej stopki, ja poszłam do Pana, który naprawia maszyny po poradę, a on dał mi teflon (odciął takie białe śliskie coś, jak płatek plastiku, samoprzylepne) do przyklejenia na stopkę. Kawałeczek dosłownie, tyle co na stopkę podstawową metalową, nakleiłam i udało mi się skończyć szycie. A potem dokupiłam sobie taką z rolką, żeby też do grubszych szyć mieć.
Nawet nie chciał pieniążków za ten "teflon". Ale ja u niego naprawiam swoje maszyny. Myślę, że nawet, jakby co, to koszt takiego kawałka będzie tańszy od stopki, a może uda się skończyć szycie :kwadr:
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tosia, spróbuj dzianinę spryskać krochmalem w sprayu. I jak wyschnie, spróbuj szyć, sztywniejszą materię, maszyna lepiej szyje.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:szok: łał no to ciekawe, zakupie krochmal i będzie próba, bedzie to lepsze od podkładania papieru :)

2 strony: < 1 2

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.