Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam serdecznie!

Przeszukałam forum, ale nie znalazłam podobnego problemu, jeśli go przeoczyłam, to poproszę o link :)

Mam problem po wszyciu dolnego ściągacza do bluzy. Materiał brzydko się faluje mimo tego, że ściągacz nie jest dużo mniejszy w obwodzie, niż sama bluza.

Po wszyciu ściągacza w podkroju szyi wszystko wyglądało w porządku, tylko na dole bluzy dzieje się coś takiego.
Materiał to dzianina pętelkowa i wydaje się być lekko sztywny, więc może to jest przyczyna?

Proszę o wszelkie sugestie co może być przyczyną, czy robię coś nie tak?
I czy jest jakiś trik, który pomoże uniknąć tego następnym razem? :)

Dziękuję i pozdrawiam!

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Załączniki
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czy prasowałaś dół z użyciem pary? Jeśli nie, spróbuj, może się ułoży.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Próbowałam i nawet pomogło. Jedyne, czego się obawiam, to że po praniu wszystko wróci do stanu sprzed prasowania. A to mają być bluzy na sprzedaż i nie mogę sobie na to pozwolić, żeby po praniu to wyglądało znowu źle... Musi być perfecto cały czas :)
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Te fale to rozciągnięta dzianina.
Spróbuj inaczej zrobić ustawienia nici i docisku stopki,lub zwróć uwagę czy sama jej nie rozciągasz przy wszywaniu.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Te fale to rozciągnięta dzianina.
Spróbuj inaczej zrobić ustawienia nici i docisku stopki,lub zwróć uwagę czy sama jej nie rozciągasz przy wszywaniu.
Nie rozumiem, jak inaczej trzeba zrobić ustawienia nici ? A docisk zwiększyć czy zmniejszyć ?
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
Można poluźnić naprężenia nici jeśli szyjemy większą ilość warstw ( tutaj 3 warstwy ale ściągacz jest gruby) i zmniejszyć docisk stopki . Wtedy jest szansa że overlock będzie mniej rozbijał dzianinę .
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zoko, wypierz bluzę, tak jak zalecisz jako producentka i zobaczysz czy coś się dzieje.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Kochane już kilka razy obiło mi się o uszy zmiana docisku stopki, mam maszynę singer tradicion jak to zrobić bo czasami przydałoby się żeby mocniej naciskała.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.