Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wieczorową porą. Mikołaj w prezencie przyniósł mi zaproszenie na kurs kroju i szycia. Kilka godzin wystarczyło i ..... wpadłam.
Mam nadzieję, że czytając i korzystając z Waszych porad uda mi się rozwinąć
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj ;)
A maszynę już jakąś masz? Czy na razie szycie ręczne? :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Maszynę mam. Kupiłam w lidlu silverkę. Uszyłam coś, co przypomina bluzę kimonową, spódnicę prostą na gumie, wpadłam w szał wybierania materiałów (na szczęście jeszcze nie kupowania) i szukania wykrojów. Przeszłam załamanie nerwowe przeglądając Burdę, bo albo rozmiarówka nie dla mnie, albo fasony .... Ale nabyłam w końcu gazetkę ("Szycie")i są wykroje do rozm. 60, więc jest ok. A tu trafiłam szukając odpowiedzi na bardzo proste dla znawców pytanie - na czym zrobić wykrój z tej gazety? Dla mnie czarna magia. Na kursie robiliśmy wykrój "z ręki" na flizelinie i dla mnie super, ale jak to się zachowa gdy będę chciała coś przerysować? Na razie zamówiłam półpergamin i mam nadzieję, że będzie ok.
Teraz czytam, czytam, czytam i chłonę i się zachwycam Waszą Wiedzą
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja wykroje robię na folii (takiej grubszej, w sklepie budowlanym kiedyś kupiłam.) Rysuję foliopisem. Linie kopiowanego wykroju są doskonale widoczne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Na to nie wpadłam. Wszyscy piszą o półpergaminie , więc zakupiłam na allegro i czekam. Doczekam się i będę SZYŁA!SZYŁA I SZYŁA. (jak coś wykroję:rotfl:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj Kiki :)
ja robie na półpergaminie albo kalce technicznej

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.