Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzień dobry,
piszę tutaj, bo już czuję się bezsilna! :)
Szukam twardej, sztywnej, grubszej skóry ekologicznej oraz podobnego sztucznego zamszu. Potrzebuję tych materiałów do uszycia torebki, chcę żeby była sztywniejsza, "nielejąca". Czy znają Państwo jakieś sklepy w Małopolsce, na Górnym Śląsku lub internetowe gdzie znajdę taką skórę? Przejrzałam już wiele takich sklepów, zamawiałam wiele próbek, ale nie znalazłam tego, czego szukam.
Proszę o wskazówki
Pozdrawiam serdecznie :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Może eko-skóra tapicerska będzie się nadawać?
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Tworzywo sztuczne/plastyk umownie nazywany skórą ekologiczną, eko skórą, dermą, skajem itp. miewa różną charakterystykę. Jedynie osobiste sprawdzenie daje możliwość oceny jego parametrów. Zakupy na odległość zawsze są obarczone ryzykiem, jest zbyt duża dowolność w opisie, w zależności kto sprzedaje.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Podbijam temat, żeby nie zaczynać nowego bo zasadniczo produkt ten sam.
Potrzebuję rad jak zabrać się za szycie eko skóry, raczej cienkiej. Chciałabym zrobić torbę ale do końca nie wiem jak ugryźć temat bo nigdy z takim materiałem się nie bawiłam. Dużo osób mówi, zeby omijać no ale ceny są bezlitosne tak więc chętnie przyjmę każdą wskazówkę za którą z góry dziękuję :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Podbijam temat, żeby nie zaczynać nowego bo zasadniczo produkt ten sam.
Potrzebuję rad jak zabrać się za szycie eko skóry, raczej cienkiej. Chciałabym zrobić torbę ale do końca nie wiem jak ugryźć temat bo nigdy z takim materiałem się nie bawiłam. Dużo osób mówi, zeby omijać no ale ceny są bezlitosne tak więc chętnie przyjmę każdą wskazówkę za którą z góry dziękuję :)
1.stopka krocząca, stopka z rolką, ewentualnie teflonowa, osobiście najbardziej podpasiła mi krocząca
2.igły do dzianin, większość "skór ekologicznych" jest "na dzianinie"
3.sprawdzamy czy igła zostawia ślady, jeśli tak, unikamy spinania szpilkami, fastrygowania i prucia
4. szyjemy w miarę długim ściegiem, około 3, 3,5 czasem nawet potrzeba 4, krótki może nam na tyle osłabić materiał, że powyrywamy dziury.
5.grube nici, nie trzeba od razu szyć dżinsowymi, ale im cieńsza nitka, tym większe prawdopodobieństwo, że przetnie materiał, te owerlokowe na grubych szpulach zazwyczaj są cieńsze od takich zwykłych, trzeba pomacać i wybrać te grubsze
6. jeśli "skóra" jest elastyczna, używamy owera lub ściegów elastycznych(oczywiście jeśli rzecz będzie "pracować", torbę, do tego ze stębnówkami po wierzchu, spokojnie leć prostym)
7. jeśli chcemy prasować, sprawdzamy temperaturę na skrawku, niektórych tego typu materii, w ogóle nie można tknąć niczym cieplejszym od ludzkiej ręki:oczko:
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.