Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witam serdecznie!
W związku z koniecznością przeprowadzki z domu, w którym mam swój pokoik krawiecki, do mieszkania, w którym takiego pokoiku mieć nie będę, jestem zmuszona zmniejszyć ilość posiadanych maszyn. Postanowiłam sprzedać najstarsze: Łucznika 723 i Singera 418. Moje pozostałe maszyny spisują się równie dobrze, nie ma sensu trzymać wszystkich z sentymentu (choć nie ukrywam, żal mi rozstawać się z nimi, są niezawodne).
Obie maszyny są sprawne, działają bez zarzutu, szyją ściegiem prostym i zygzakiem, mają możliwość szycia igłą podwójną. Obie mają trzy położenia igły (lewo, środek, prawo) i płynne przechodzenie (w trakcie szycia) od ściegu prostego do szerokiego zygzaka. Mogą swoje ściegi szyć pojedynczo, lub jako wzmocnione - potrójnie. Różnica jest widoczna na zdjęciu próbki Łucznika (robiąc próbkę na Singerze zapomniałam o tej funkcji, przepraszam). Szpuleczki do bębenków ogólnodostępne, igły również.
Łucznik ma chwytacz wahadłowy, Singer rotacyjny.
Obie maszyny można wypróbować na miejscu, w Grodzisku Wlkp.
Ceny: Łucznik 250,00 zł (sprzedaję z tym wszystkim, co widać na zdjęciach), Singer 200,00 zł (muszę poszukać regulatora prędkości, bo gdzieś mi się zapodział. Próbkę i zdjęcia robiłam dziś z pedałem od 834. Regulator jest dostępny w Zamet za niecałe 56,00 zł, dziś sprawdzałam. Jeśli ktoś zdecyduje się kupić bez regulatora, to cenę obniżam).
Chętnie odpowiem na pytania. Łucznika mam bardziej rozpracowanego, bo był moją pierwszą i przez kilka lat jedyną maszyną, na której szyłam wszystko. Z Singera korzystałam rzadziej, długo nie miałam do niego instrukcji, wolałam nie eksperymentować, żeby nie uszkodzić. Pamiętam jednak, że jest zadziwiająco sprawny przy podwijaniu jeansów, przeszywaniu szwów w poprzek.
Sposób wysyłki lub odbioru do uzgodnienia.


--- Ostatnio edytowane 2017-04-03 10:19:16 przez violina64 ---

--- Ostatnio edytowane 2017-04-03 10:20:17 przez violina64 ---

--- Ostatnio edytowane 2017-04-03 10:20:46 przez violina64 ---

--- Ostatnio edytowane 2017-04-03 10:44:05 przez violina64 ---

--- Ostatnio edytowane 2017-04-03 11:07:02 przez violina64 ---

--- Ostatnio edytowane 2017-04-03 16:32:49 przez violina64 ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Łucznik 723 - widok ogólny Łucznik 723 - stopki Łucznik 723 - wszystko Łucznik 723 ściegi
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeszcze zdjęcia Singer 418. Niestety nie mam pozostałych krzywek do ściegów ozdobnych i innych użytkowych, maszyna trafiła do mnie tak, jak sprzedaję. Dokupiłam szpuleczki i igły. Ze trzy lata temu zdobyłam do niego instrukcję po angielsku, w pdf, mam też wydrukowaną. Dopiero wtedy dowiedziałam się, jakie ta maszyna ma możliwości. Jednak nie zdecydowałam się uzupełnić jej wyposażenia, bo używałam moich pozostałych Singerów:834 i 9010.

Dobra wiadomość: jest regulator prędkości, znalazłam.:)

Podaję mój nr telefonu (nie zawsze mogę odebrać, np. gdy jestem na lekcji angielskiego, w takim przypadku proszę o sms "maszyna", oddzwonię): 601 292 656.

Można też pisać na priv.

Właśnie trafiłam na ebayu brakujące wyposażenie do oferowanej Singerki: http://www.ebay.com/itm/Singer-Sewing-Machine-Model-418-Accessories-Attachments-Zig-Zag-Stylist-/192143418097?hash=item2cbca3e2f1:g:buEAAOSwsW9Y3ANm
Jeśli byłby ktoś chętny, mogę pośredniczyć przy zakupie (oczywiście za darmo)- mam kogoś w Stanach, kto mógłby kupić a moja córka przywiozłaby w lipcu do Polski.

--- Ostatnio edytowane 2017-04-03 10:48:58 przez violina64 ---

--- Ostatnio edytowane 2017-04-03 12:07:53 przez violina64 ---

--- Ostatnio edytowane 2017-04-04 10:40:48 przez violina64 ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Singer 418 -ściegi Singer 418 - funkcje Singer 418 - widok ogólny
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kochani!
Wstrzymuję ofertę sprzedaży Singer 418, ponieważ córka zrobiła mi niespodziankę i kupiła te brakujące części (stopki, krzywki itd. - to, co było w ofercie na ebayu).:) Tak więc maszyna jest kompletna! I sprawna! Zgodnie z moimi przewidywaniami wyposażenie przyleci do Polski w lipcu i wtedy też ponowię moją ofertę.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Link do olx, gdzie wystawiłam Łucznika na sprzedaż:
https://www.olx.pl/oferta/maszyna-do-szycia-lucznik-723-CID628-IDmeyUY.html#1eb38e96f0

Łucznik sprzedany! Nowa właścicielka przyjechała wypróbować go na skay'u, maszyna spisała się na 6 i pojechała do nowego domu... Było widać, że pani nie pierwszy raz siedziała przy maszynie. :)Mam nadzieję, że obie będą zadowolone.

--- Ostatnio edytowane 2017-06-22 21:56:28 przez violina64 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią ponownie wystawiam na sprzedaż maszynę Singer 418.
Maszyna jest całkowicie sprawna, wyposażona w plastikową, sztywną "walizkę", kabel zasilający z regulatorem obrotów, instrukcję obsługi w wersji angielskiej(wersja elektroniczna zamieszczona w wątku z instrukcjami, drukowaną mogę dołączyć przy sprzedaży), komplet "krzywek" do ściegów użytkowych, elastycznych i dekoracyjnych, dodatkowe stopki.
Od kwietnia maszyna stała nieużywana, czekała na wyposażenie uzupełniające, które przyleciało w sierpniu. Niestety nie miałam czasu (i odwagi) wcześniej się do tego zabrać, ale przedwczoraj postanowiłam wziąć byka za rogi i wypróbować wszystkie ściegi. Nie ukrywam, nie obyło się bez połamanych igieł (4 szt.) i odrobiny nerwów. TAK WŁAŚNIE JEST, GDY NIE CZYTA SIĘ DOKŁADNIE INSTRUKCJI.:glupek:
Wczoraj usiadłam do mojego cuda ponownie, zaczęłam od instrukcji, i z moją słabą, całkowicie nie-krawiecką znajomością angielskiego, znalazłam przyczynę poprzednich niepowodzeń. Dobrze, że w instrukcjach, oprócz słów są również obrazki i symbole, oznaczenia, które można znaleźć też na maszynie... Zastosowałam się do zaleceń i... moja radość (i duma, że doszłam do wszystkiego sama) była wielka! Jest nadal! Staruszka szyje pięknie, robi wszystko, co obiecuje. Nie łamie igieł, nie plącze, nie grymasi. Oczywiście te bardzo ważne, decydujące o powodzeniu, fragmenty instrukcji zapisałam sobie po polsku, coby przekazać następnemu użytkownikowi. Możecie mi wierzyć, obsługa nie jest skomplikowana, wymiana "krzywek" to chwila-moment i prościzna.
Poniżej przedstawiam ściegi uzyskane wczoraj przy użyciu wszystkich "krzywek". Na jednym zdjęciu jest lewa strona, gdzie widać plączki zrobione podczas nadmiernego zmniejszania długości ściegu. Jest też zdjęcie miejsca, w którym znajduje się "serce" ściegów, wraz z zamontowaną częścią do ściegu prostego i zygzaka. Na kolejnych dwóch pokazuję akcesoria zza oceanu.
Szpuleczki do dolnej nici są ogólnodostępne, płaskie (takie same chyba miałam w Łuczniku). Założona jest akurat plastikowa, współczesna.
Proponuję cenę 320,00 zł.




--- Ostatnio edytowane 2017-11-17 08:36:25 przez violina64 ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Ściegi "Krzywki", stopki itp. "Serce" ściegów Pudełko z akcesoriami
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeszcze kilka zdjęć. W razie wątpliwości - proszę pytać.
Zapomniałam dodać, że maszyna wyposażona jest również w stolik powiększający pole pracy.

--- Ostatnio edytowane 2017-11-16 19:48:38 przez violina64 ---

--- Ostatnio edytowane 2017-11-17 16:34:20 przez violina64 ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Też prawa Prawa strona, inne ujęcie Lewa strona
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Maszyna sprzedana.:)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.