Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Szyłam co prawda nie wiele do tej pory i jak już coś to z filmików na YT, czapka wyszła jak wyszła, słabo z techniką, a w poszewce głupi zamek sprawił trudność, jak Wy to robicie. Jedyne co mi wyszło to takie pokrowce na materac, ale to prostokątne, wszędzie równe, jakoś poszło. Jest coś z czego warto czerpać wiedzę? Ja chyba zacznę pruć stare ubrania i kombinować z uszyciem od nowa.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Czapka cudna! :) bardziej króliczek nić osioł... a szycie to tylko kropla talentu i morze praktyki oraz determinacji. Ktoś tu na forum kiedyś napisał, że z szyciem jest jak z jazdą samochodem: z każdym przeszytym kilometrem jest łatwiej:)

Nie poddawaj się, w internecie jest mnóstwo tutoriali jak wszyć suwak czy coś uszyć. Są strony z wykrojami, albo blogi krawieckie, o szyciu, filmy na youtubie...:) ale nic nie zastąpi zwykłego siedzenia przy maszynie i szycia:) No i podobno szycie bez prucia się nie liczy:figielek: Szyj, pokazuj i pytaj - jestem pewna, że znajdziesz odpowiedzi. Ja znalazłam tu dużo życzliwości(nie tylko dla mnie).
Avatar użytkownika
Świeżynek
Mi to póki co wszystko pod górę, materiały się nie schodzą, szwy rozchodzą. A najbardziej mnie wkurza, że czasem jak chcę zacząć szyć na delikatniejszym materiale, minky czy firanka to igła wciska mi materiał w dół zamiast przeszyć i efekt jest taki, że jest supeł na początku i nie idzie wyciągnąć materiału bo się wplątał.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mi to póki co wszystko pod górę, materiały się nie schodzą, szwy rozchodzą. A najbardziej mnie wkurza, że czasem jak chcę zacząć szyć na delikatniejszym materiale, minky czy firanka to igła wciska mi materiał w dół zamiast przeszyć i efekt jest taki, że jest supeł na początku i nie idzie wyciągnąć materiału bo się wplątał.
Nawet doświadczone krawcowe mają problem z tymi materiałami, lecz znają różne triki, które pomagają w ich szyciu. Na pewno się podzielą swoją wiedzą. O szyciu z papierem pod spodem zapewne już wiesz. Zapobiega wciąganiu delikatnych i cienkich materiałów w otwór maszyny.
No zaczynanie szycia nie z samego brzegu.

________________________________________________________
Mowa szczera trwa wiecznie,
lecz fałszywa tylko chwilę.
-Salomon-
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
MagdaSte, dasz radę:):). Ważne że chcesz szyć. A skoro chcesz - to zapewne również lubisz szyć. A jeżeli lubi się jakieś zajęcie to wykonuję się je z ochotą. No i jest satysfakcja że się udało wykonać (w tym przypadku uszyć) coś niepowtarzalnego. Początki bywają niezbyt łatwe. A z tym wciąganiem materiału i supłami - może powinnaś na początku ściegu lekko przytrzymać nitki? W niektórych maszynach jest to konieczność. Masz instrukcję swojej maszyny? Jeśli masz to sprawdź czy coś o tym napisano. No i jak radzi mamamarta - troszkę bardziej wsuń materiał pod stopkę. Powodzenia:):)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Magda, uszylas sliczna czapeczke a i z poszewka sobie poradzilas :)))
Ja tez jestem poczatkujaca i po swietach biore sie do nauki i prob..zobaczymy co mi wyjdzie, a zamka sie boje wszywac...
poszukaj filmikow na You tobe-jest duzo i wszystko zobaczysz po kroku, jak sie szyje...fajnie ze zaczelas, ja na razie ogladam :)
powodzenia!

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.