Wersja do druku

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Witam
Nie wiem czy ktos mnie tu jeszcze pamieta bo dawno mnie tu nie bylo ale znow postanowilam prosic Was o rade. Otóż potrzebuje kupic overlocka do domowego uzytku ale pozadnego nie jakies badziewie. I jak kazdy chyba by chcial;)) tani a dobry heh ( czy to w ogole mozliwe). Poczytalam troche i zostanawiam sie nad łucznikiem 820d5 - podobno ma mozliwosc sciegu drabinkowego i lancuszkowego. Czy moze ktos uzytkowal i podzieli sie opinia ? Lub janome juki 990d?tylkow tym modelu nie ma wolnego ramienia. ( ale z drugiej strony skoro nie ma sciegu drabinkowego do podwijania rekawow toczy jest mi niezbedne w tej maszynie ?
Bardzo prosze o porady
Pozdrawiam serdecznie
Hania
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ulijanka, skocz do wątku "owerlok trudny wybór", ja też tam szukałam porady. Na razie nie podjęłam decyzji bo jeszcze nie do końca wiem czy chcę owerloka. A jak już się zaopatrzysz to oczywiście daj nam znać:):). Możesz jeszcze przejrzeć wątek o owerloku z lidla (chyba 14SH754), tam chyba też są wskazówki jaki wybrać. Powodzenia.
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
wolne ramie nie jest w ogole potrzebne, zeby podlozyc rekaw, czy nogawke :)
tyle lat jestem krawcowa i ani razu go nie uzywalam
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
No wlasnie to zapytam doswiadczonej krawcowej. Mam maszyne Janome 415 i teraz chcialabym poprawic estetyke szycia i czy jest mi potrzebny ten scieg drabinkowy ? Bo jesli overlockiem obrzuce brzegi to podlozenie moge zrobic na zwyklej maszynie prawda ?
A co do overlocka singera z lidla tez sie zastanawialam ale juz calkiem z niego zrezygnowalam bo wole lepszy sprzet. Zastanawiam sie nad Janome 990d lub 744d i wlasnie merrylockiem689. I co wybrac ???
Blagam doradzcie.
Hania
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
te Janomki i merrylock będą szyć bez zarzutu , ładnie, szybko i długo ,
ściegi idealne ,

obie Janomki to tylko overlocki ,wiem że jak się dużo szyje to bardzo przydatny jest sam ścieg łańcuszkowy i drabinkowy też ,więc te rzeczy tylko w coverlocku ,

wiem też ,że trochę irytująca :) jest zmiana ustawień maszyny z overlocka na szycie szwów płaskich,ale może jesteś mniej nerwowa :) ,

te maszyny są dobre na pewno , wszystkie trzy , każda w swoim zakresie oczywiście ,
overlock Janome 990D 3,4 nitkowe szwy over. +mereżka

overlock Janome 744D 2,3,4 nitkowe szwy over. +mereżka

coverlock Merrylock 689 2,3,4,5 nitkowe szwy.over. + mereżka ,+ ścieg łańcuszkowy + szwy płaskie drabinkowe ,

drabinki właściwie używa się tylko do podkładania dzianiny ,ale ścieg łańcuszkowy /tylko w coverlocku / często jest przydatny w materiale ze streczem ,





--- Ostatnio edytowane 2017-04-19 16:06:42 przez zanetta ---

--- Ostatnio edytowane 2017-04-19 16:11:41 przez zanetta ---
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
drabinki można również używać robiąc ozdobne szwy, nie tylko do podkładania,a do materiałów ze streczem służy 4 nitka, 5 nitka (ta z łańcuszkiem) jest bardziej stabilniejsza, raczej do zszywania tkanin
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ulijanka, jakiś czas temu zdecydowałam się na łucznika 820 d5. No niestety początki były bardzo trudne. Ostatecznie overlock wylądował w serwisie. Dostałam informację, że źle nawlekam igłę i dolny chwytacz. Z serwisu overlock wrócił nawleczony. I rzeczywiście szyję bardzo ładnie. Teraz już widzę jakie błędy robiłam przy nawlekaniu, ale niestety instrukcja obsługi jest tak beznadziejna, że trzeba samemu dobrze przyjrzeć się machineri i samemu zdecydować jak poprowadzić nici. Ogólnie opinie o łączniki są różne. Mam maszynę łącznika i jestem zadowolona i myślę, że jak się przyzwyczaję do overloka to też będzie dobrze. A co do ściegu drabinkowego to przestawienie na ten ścieg nie jest takie straszne, a sam ścieg jest jednak bardzo przydatny, przynajmniej dla mnie.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.