Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzień dobry, w związku z tym, że jest to mój pierwszy post na Waszym forum przepraszam, jeśli umieściłem temat w złym dziale.

Szukam dla Mamy programu, który ułatwiłby jej pracę. Wiem, że istnieją programy, które potrafią stopniować i optymalizować wykrój, ale ponieważ jest to dla mnie temat nieznany - chciałbym poprosić Was o pomoc. Program ten powinien być prosty i nie musi mieć wielu funkcji, bo i tak nie zostałyby one wykorzystane w pełni przez Mamę. O ile z komputerem Mama jest na poziomie podstawowym, o tyle z samym krawiectwem nie miałaby problemu, dlatego pomyślałem, że można by to połączyć i mieć program, który załóżmy działałby tak, że na szarym papierze Mama rysowałaby wykrój, następnie robiłoby się zdjęcie i coś konwertowałoby to na krój już w komputerze, w ten sposób można by uniknąć rysowania w komputerze, robiąc to na papierze. Taki wykrój następnie byłby stopniowany i na końcu program pokazywałby jak kroić materiał, żeby zostało go jak najwięcej. Czy istnieje taki program? W szczególności chodzi o tą możliwość konwersji ze zdjęcia na projekt. Cena do 1000zł.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc :)
Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam,

od razu zaznacze, ze nigdy nie mialam do czynienia z tym programem i nawet nie wiem jaka jest jego cena, ale slyszalam, ze jest to wlasnie program do konstrukcji i stopniowania odziezy. Wklejam link, mam nadzieje, ze sie przeda http://www.impall.pl/product/card/id/188

Pozdrawiam

--- Ostatnio edytowane 2017-06-08 20:06:02 przez SylaMira ---
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Mówisz o wektoryzacji. Nie sądzę żeby w branży tekstylnej były takie programy. W branży poligraficznej i np GIS i owszem. Konstrukcja odzieży to w dużej mierze geometria, trzeba rysować od podstaw albo modyfikować istniejący szablon. Taki program nic nie zrobi za użytkownika.

Ale znalazłam coś takiego:
https://inkscape-tutorial.pl/zasoby/programy/item/150-valentina-project.html

Od razu zaznaczam,że nie korzystałam, nie wiem jak się to obsługuje i czy jest przyjazny i intuicyjny (takie modne sformułowanie :)



--- Ostatnio edytowane 2017-06-10 18:20:38 przez Agniecha ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.