Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Być może jest to kwestia źle dobranego ściegu, moim zdaniem lepszy będzie taki jak przy obszyciu dekoltu, potrójny elastyczny
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Mozliwe aczkolwiek w poprzedniej wersji zszylem wlasnie takik prostym i tez sie podwijalo. Chyba faktycznie troche za ciasno jeszcze zszyte.

Macie inne zdanie?:)
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Ok zakończyłem pracę nad pierwszym swoim dziełem ;) Nie jestem do końca zadowolony. Jest parę błędów, ale już wiem jak ich nie popełnić w przyszłości :)
Z dziewczynami jest tak, że człowiek jest uzależniony od ich humorów i nastroju więc nie zawsze można było robić tyle przymiarek ile chciałem wiec... zamówiłem manekina :P Jak dojdzie to poprawie błędy i wezmę się za następną sukienkę bo już mam jej wizję w głowie :)

A tymczasem wrzucem fotki z efektem końcowym :)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
gratulacje, wyszla super!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Brawo WiewWiew, sukienka piękna, dziewczyna zadowolona - czego chcieć więcej:):). W pewnym momencie troszkę się podłamałeś, ale od czego jest nasze forum? Dobrze że "wziąłeś byka za rogi" i doprowadziłeś swoje dzieło do końca. Gratuluję:):)A manekin - fajna sprawa, niektóre dziewczyny robią manekina tzw. domowym sposobem, dokładnie na swoje wymiary. Jest to gdzieś - ale nie pamiętam w którym wątku.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Pytanie możliwe że z gatunku głupich ale nie szyłem takich rzeczy do tej pory.

Czy jeżeli przy wycinaniu elementów zrobi się takie rozszerzenie na dole (jak na załączonym rysunku) to po uszyciu (przy noszeniu) utworzy się z tego falbana ?

Czy raczej tak jakby nie bardzo ?

Chodzi o spódnicę z falbaną na dole ale raczej nie przyszywaną. Nie mam nic do porównania.


--- Ostatnio edytowane 2022-05-24 07:59:01 przez Benedek ---
________________________________________________________

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Benedek, z tego może wyjść falbana pod warunkiem że to co narysowałeś jest jednym z kilku klinów spódniczki. Jeśli jest to tylko "pół" spódnicy (przód/tył)to z tych rożków po bokach nie będzie falbanki tylko takie coś - nie wiem co. Mam spódnicę (moją ulubioną) z taką mniej więcej falbaną o jakiej myślisz. Spódnica jest z ośmiu klinów, od bioder leciutko poszerzona, w odległości plus minus 20 cm od dołu kliny mają po 15 cm szer, na odcinku 20 cm w dół są poszerzone do 23 cm, dół klina leciutko łukowaty. Spódnica - łącznie z paskiem - ma długość 73 cm. Gdyby falbana miała być dłuższa i bardziej falbaniasta - to chyba trzeba by było zacząć ją formować troszkę wyżej (bliżej bioder) i bardziej poszerzać. Niestety, ja na tłumacza się nie nadaję, ale Ty na pewno zrozumiesz co autor miał na myśli:). Powodzenia, nie zepsuj pięknego materiału!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki. Spódnica już uszyta.

Falbana jednak była przyszywana z oddzielnego kawałka , tyle że wyszła jedynie lekko "falbaniasta".

"Falbaniastość" taka słabo widoczna , dół prawie płaski.

Nic to , spódnica została oceniona jako "do noszenia" idealna na upały (materiał jest lekki i przewiewny).

Więc pewnie dlatego dzień później pogoda się popsuła i mamy tu teraz jesień :uoeee:

--- Ostatnio edytowane 2022-05-28 21:21:30 przez Benedek ---
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:hura:
Pakaży!!!
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
N I E

:D
________________________________________________________

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.