Wersja do druku

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Kochani! Piszę z ogromną prośbą.
Będę właśnie wchodzić w tematykę naszywek - raczej w warunkach przydomowych - na domowej hafciarce.
Chciałabym podpytać i prosić o poradę jak wykonać naszywkę aby była ona w efekcie sztywna.
Rozumiem, że w pierwszym etapie haft standardowo wykonuję na dowolnej tkaninie oraz dodatkowo wykonuję obramowanie.
(naszywki będą prostokątne) tak jak na zdjęciu przykładowym poniżej (zdjęcie zaczerpnięte z internetu).
-Co następnie robię aby osiągnąć "usztywnienie" naszywki? ( gdyż naszywki póżniej będą doszywane do kolejnego materiału.(nie będą one klejone).
- I drugie pytanie: rozumiem, że po wyhaftowaniu docinam brzegi nożyczkami? czyli po prostu wykrajam prostokąt według obramowania?

Proszę o pomoc!
I z góry dziękuję:)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Możesz to zrobić jak aplikację na hafciarce (tutaj znajdziesz sporo porad: http://www.emblibrary.com/el/elprojects/Videos.aspx), ewentualnie jako oddzielny element (jak koronkę) i potem wyciąć i naszyć.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Kupiłam kiedyś w sklepie z firankami, pasmanterią taki papier, co prawda do zupełnie innych celów, ale dowiedziałam się, że pani w sklepie podkłada go właśnie pod materiał przy haftowaniu, żeby go usztywnić.
Wygląda trochę jak grubsza flizelina, jest bez kleju, to taki rodzaj włókniny papierowej.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Kupiłam kiedyś w sklepie z firankami, pasmanterią taki papier, co prawda do zupełnie innych celów, ale dowiedziałam się, że pani w sklepie podkłada go właśnie pod materiał przy haftowaniu, żeby go usztywnić.
Wygląda trochę jak grubsza flizelina, jest bez kleju, to taki rodzaj włókniny papierowej.
Zawsze przy haftowaniu na hafciarce używasz różnego rodzaju flizelin (z klejem lub bez, do wycinania, wyrywania, grubszych, cieńszych, rozpuszających się w wodzie, etc.) w zależności od tego na czym haftujesz i co, gdzieś widziałam, że do naszywek stosują termofolię.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Dziękuję za odpowiedź i porady:)
Ostatnio zamiast flizeliny, podkładam papier - polecam zwłaszcza z gazetek, które nieraz zaśmiecają skrzynki pocztowe.
Naprawdę świetny patent. Będę próbować i dam znać co z tego wyniknie.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Napisz koniecznie co zadziałało i jak wyszło.

A ten papier to niezła podpowiedź, ale nie tępi igieł? (bo ten podkład papierowy to trochę przypomina papier czerpany;)
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Używam flizeliny, teraz prawie do wszystkiego bo nie zahacza materiał o ząbki transportera. Dodatkowo powinna być termoutwardzalna, ten rodzaj grubej flizeliny jest bez kleju.
Jest też termo i hydrofolia.
Czy ktoś z was ma może program Design Works do haftu prod. Berniny?
Jak to działa, jest drogie ale ładne...
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Używam flizeliny, teraz prawie do wszystkiego bo nie zahacza materiał o ząbki transportera. Dodatkowo powinna być termoutwardzalna, ten rodzaj grubej flizeliny jest bez kleju.
Jest też termo i hydrofolia.
Czy ktoś z was ma może program Design Works do haftu prod. Berniny?
Jak to działa, jest drogie ale ładne...

Niestety, ja mam program do Janome. Chociaż wiem, że można również zapisywać pliki odpowiadające innym hafciarkom.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Używam flizeliny, teraz prawie do wszystkiego bo nie zahacza materiał o ząbki transportera. Dodatkowo powinna być termoutwardzalna, ten rodzaj grubej flizeliny jest bez kleju.
Jest też termo i hydrofolia.
Czy ktoś z was ma może program Design Works do haftu prod. Berniny?
Jak to działa, jest drogie ale ładne...

Ja mam, może osobny wątek? bo coś czuję, że dyskusja może być długa :)
________________________________________________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.

http://goraloveszycie.blogspot.com/
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ok, programy do hafciarekwrzucam na"pogaduchach", bo ja jestem po prawdzie okropnie ciekawa, co w tych edycyjnych programach JEST naprawdę i jak się to robi. Są ... no, jak się to mówi, dość obszerne, i doskonale niedostosowane do pojedynczych zjadaczy chlebka codziennego. No i drogie, choolera. No i żadnych instrukcji obsługi . A tak, kupą załatwimy więcej, non Hercules, i tak dalej. :angel:
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.