Wersja do druku

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Hej!
Oglądam ostatnio niesamowitego faceta, który fajnie pokazuje jak modelować na manekinie różne fajne rzeczy i super mnie motywuje do działania ;)
Mam tylko problem bo jak tylko zobaczyłem wczoraj poniższy filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=h_UlHFIjDU4&list=PLn7sj3_E1TjrSEAUA2kBTqKCOcpRlif9b&index=22

to odrazu postanowiłem, że spróbuje tego samego :)

Mój problem polega na tym, że manekin, który posiadam (rozmiar 36-38) posiada "spore" piersi w związku z tym te fałdki nie chcą się tak ładnie układać jak na filmiku. Dopiero po paru godzinach układania i ściągania (poważnie! :P) zauważyłem u niego na filmiku, że na manekinie coś jest. Czy on obkleił swój manekin jakimś materiałem czy papierem żeby to lepiej się układało?

Czy tak normalnie się robi i czy potem na żywej modelce to również będzie się dobrze układać? Wy też tak robicie czy po prost ja coś robię nie tak, że to źle się układa:)

Proszę o podpowiedzi :)

pozdrawiam!

P.S.
OK chyba w pierwszej minucie o tym mówi, że obkleił tkaniną bo normalnie to się usztywnia takie twory ;)

--- Ostatnio edytowane 2017-06-25 09:05:06 przez WiewWiew ---
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Tak jak na tym filmie udało mi się zrobić "podkład" pod właściwą tkaninę - zdjęcie w załączeniu :)
zszyłem to niechlujnie nie dbając o położenie itp bo i tak ma pełnić zadanie usztywnienia dla właściwego materiału. Przykładałem już próbnie i faktycznie o wiele lepiej się układa a więc problem rozwiązany :)

Pochwalę się postępami :)


pozdrawiam!

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ladnie to juz wyglada, ciekawa jestem dalszych postepow :)
A ten manekin to jakie ma wymiary np w pasie, pod biustem?
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Cały czas mam wrażenie, że jest jakiś niewymiarowy ;)
biust 90, pod biustem 78 a talia 68.

Te, za przeproszeniem, cycki jakieś duże się wydają i ciężko cokolwiek na tym ułożyć.

Nie wiem już czy to kwestia braku wprawy po mojej stronie (pewnie tak ;) ) czy tam te wymiary są jakieś nieproporcjonalne... :(
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Wymiary są sprawą drugorzędną, bo co to znaczy norma? Każdy ma być taki sam? Bardziej liczy się wyczucie proporcji, zwykła praktyczna wiedza i doświadczenie. Na jednym biuście wystarczą trzy zakładki a na innym trzeba będzie zrobić cztery, żeby ten sam model wyglądał dobrze. Narysowanie linii prostej przy linijce wymaga ćwiczeń i wprawy (przeciętny licealista ma z tym kłopot). Upinanie na manekinie wymaga wprawy jeszcze większej, jeszcze więcej ćwiczeń i iskry bożej. Dlatego tak wiele osób obejrzy filmik, napali się jak szczerbaty na suchary i po pierwszej próbie odpuszcza. Może na szczęście, bo paskudztw byłoby więcej.
Do filmiku pan wziął prawdopodobnie takiego manekina, na którym wszystko się świetnie układa, a potem zrobił czary mary i hop...
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Wczoraj znowu walczyłem z tematem. Upinalem, odpinalem i tak parę godzin (powaznie...). W końcu odpinalem całość, zlapalem i zacząłem przykładać i okrecac. Nagle... pięknie się dopasowalo.

Oczywiście masz rację, to nie kwestia manekina. To jest kwestia doświadczenia, umiejętności odpowiedniego ułożenia materiału i znajomości jak on się zachowuje w jakim miejscu na manekinów/ciele.

Oczywiście dalej to jest brzydkie i za wysoko złapany material ale wreszcie osiągnąłem to co chciałem. Wiem jak takie coś uformować.

I tak jestem dumny więc załączam :)

--- Ostatnio edytowane 2017-06-30 13:14:52 przez WiewWiew ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.