Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam, od niedawna mam maszynę singer heavy duty 4423, nie łapała nitki przy szyciu zygzakiem - obniżyłam igłę i pomogło, ale mam problem z szyciem dzianiny - zwykły jersey 100% bawełny, zakładam igłę do dzianin tak samo obniżoną, ale wtedy zygzak czy ścieg owerlokowy co jakiś czas przepuszcza ścieg, tzn wychodzi prosty i kilka ząbków, strasznie muszę kombinować z tą igłą, raz wyżej raz niżej i jak uda mi się ustawić tak, że szyje, chociaż mam wrażenie, że to kwestia przypadku to wtedy zaś plącze nitkę od spodu i zrywa
kiedy szyję np. podwójną igłą też nie łapie tego szwu z prawej strony
Aha, przy tkaninach niby nie ma problemu, ale szyję zygzakiem dłuższy odcinek i często pojedynczy ząbek jest gdzieś tam przepuszczony.
Jestem już załamana, nie wiem jak zakładać tą igłę, ani co robić.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj mary, troszkę mnie dziwią Twoje problemy z Singerem. Singery to ogólnie dobre maszyny, może trafił Ci się jakiś felerny egzemplarz? Radzę podejść do tematu spokojnie - weź instrukcję, przeczytaj dokładnie, może nieprawidłowo nawlekasz nitkę, może igłę założyłaś odwrotnie, może stosujesz nieodpowiednie nici. Sądzę że nie powinnaś manipulować "wysokością" ustawienia igły - igłę wkłada się do oporu, przykręca i koniec. A jeśli plącze się nitka dolna to zazwyczaj znak że górna nić jest źle nawleczona. W instrukcji powinien być rozdział o usterkach i sposoby ich likwidowania, a jeśli sobie nie poradzisz - no to chyba reklamacja (jeśli maszyna jeszcze ma gwarancję). Powodzenia.
Avatar użytkownika
Świeżynek
czyli igłę powinno się zawsze zakładać do końca?
bo właśnie ktoś mi doradził, żeby obniżyć i że niby nie zakładać do końca i rzeczywiście przy obniżonej zygzak wychodzi, jak jest założona do końca to raz szyje dobrze, a co jakiś czas gubi ścieg
nitkę na pewno dobrze zakładam, to nie pierwsza moja maszyna i zawsze sprawdzam, na szczęście jest na gwarancji, ale nie chcę od razu oddawać do serwisu, bo może jest dobra, a tylko ja coś źle robię
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
mary, odszukaj i wejdź na wątek "zrywanie i plątanie:), tam znajdziesz dużo wskazówek, wątek założyła posiadaczka takiej samej maszyny jak Twoja.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.