Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam
Posiadam maszynę do szycia na własny użytek. Szyję dosyć sprawnie i pojawiła się u mnie potrzeba ładnego wykańczania ubrań. Niestety nie stać mnie na zakup coverlocka i rzadko szyję dzianiny (z tego co wyczytałam coverlock posiada m.in. ścieg drabinkowy używany głównie przy szyciu dzianin) a chciałabym, by w końcu moje ciuchy wyglądały schludnie. Często szyję z cienkich materiałów typu szyfon więc sprawia mi trudność wykańczanie ich ściegiem owerlokowym na maszynie.
Czy mogłybyście polecić mi niedrogi w miarę dobry owerlock? Czy na moje potrzeby wystarczy owerlock trzynitkowy czy lepiej szukać czteronitkowego? czy jednak koniecznie odłożyć (to może być trudne, ponieważ obecnie zbieram na wesele :) na coverlock?
Proszę o porady. Jak na razie "upatrzyłam" łucznika 720d.
Avatar użytkownika
Administrator
Wiesz co z perspektywy czasu to teraz przydałby się coverlock aczkolwiek posiadam overlocka i jeśli chcę uzyskać efekt a'la ścieg drabinowy to szyję podwójną igłą. Prowadzę swój sklep i pracownię i ten coverlock by się przydał. 7 lat temu gdy kupowałam overka to jednak nie miałam pieniążków aby zakupić coverlocka. Ja bym jednak Łucznika nie kupowałam, jakoś nie przekonuje mnie ta marka... Wybrałabym coś innego. Ja mam Toyotę ale chwalą tez overki Janome czy Juki. Zależy jaką kasiora dysponujesz :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.