Wersja do druku

Avatar użytkownika
Administrator
Mam możliwość zakupu fajnej, cienkiej tkaniny ale wyszytej cekinami i koralikami "rurkami". Nie wiem kompletnie jak szyć tego typu tkaniny, żeby nie zniszczyć ani maszyny ani materiału. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie :)
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Sus pierwsza rzecz jaką szyłam - torebka dla mamy była właśnie z cekinami, rurkami i haftem. Wtedy nie znając się niczym się nie przejmowałam pocięłam i pozszywałam i jakoś tam poszło. Maszyna się nie burzyła za bardzo :)
Avatar użytkownika
Administrator
Sallma nie połamałaś igły na tych cekinach?? Inaczej jak całą tkanina jest z cekinów to wówczas chyba trzeba trzeba z brzegów cekiny odpruć ale jak cekiny i koraliki są porozrzucane po całości to jak...?
Boję się też, że stępię nóż w overlocku...
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Igła przeżyła, nie połamała się - nawet na podwójnej warstwie, tyle że ja nie obrębiałam brzegów, nie używałam overlocka
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Ja zmniejszałam sukienkę wyszytą cekinami i koralikami. Nie ukrywam to była totalna masakra, nie odważyłam się szyć tego takim tempem jak każdą zwykłą tkaninę, tylko ręką kręciłam kołem żeby nie łamać igły. Trzeba by założyć wąską stopkę bo rozgniata się wszystkie koraliki które są na linii stopki. Po zeszyciu szwów zdejmowałam wszystkie koraliki które były po lewej stronie sukienki i wtedy bez problemu można obrzucać owerlokiem, tylko trzeba by zostawić na tyle szerokie szwy żeby szeroka stopka owerloka nie zniszczyła koralików za linią zeszycia stębnówką. Proponuje zostawiać w jakimś pudełku igły które się nam czasem stępią do szycia tkanin z koralikami i cekinami, bo mogą się łamać i szkoda nowych igieł.:D Uszycie ciucha z takiej tkaniny zabierze dużo więcej czasu, ale jest lepszy efekt.:p Powodzenia B-)
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam straszną ochotę na ubranko/wdzianko z pajetkami, cekinami; takimi naszytymi jeden przy drugim. Martwię się, bo ostatnio, właśnie na takiej taśmie cekinowej, wbiła mi się igła w paznokieć... a tu cała tkanina do szycia. Może ktos ma jakieś doświadczenia?
Jak to wykończyć? widziałam na allegro dekolty obszyte lamówką.
Chcę błyszczeć! :figielek:
________________________________________________________
Mój blog o szyciu i rękodziele - zapraszam!
http://brummig.blox.pl/html
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Kiedyś w burdzie radzili, żeby wypruć koraliki na linii i zapasach szwu i szyć przy pomocy stopki do zamków, Potem ewentualnie przyszyć te koraliki, których wyraźnie na szwie brakuje, ale to masakryczna robota. Lamówkę można by robić na takiej samej zasadzie. Takie zwykłe plastikowe cekiny na taśmie przyszywałam zwyczajnie,tylko wzięłam igłę do jeansu, igła ładnie je przebijała, nie było problemu.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.