Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam mam problem z owerlockiem. Otóż nie zbiera nici, nie robi łańcuszka. Nawlekałam już chyba z 1000 razy, wymieniłam igly, nici i bez zmian. Proszę o pomoc.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
wiem, ze na pewno robisz wszystko , co jest w instrukcji, ale jak z ustawieniami pokretel?
Avatar użytkownika
Świeżynek
Wg instrukcji ma być wszystko na 3
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
wg mnie jest gdzies blad w zakladaniu nici. trudno powiedziec tak na oko.
ja ze swoja podobne problemy mialam na poczatku ale teraz latwiej wychwycic bledy.

Sprobuj jeszcze raz ze stoickim spokojem.Jak to nie da uderzaj do sprzedawcy, niech ci wytlumaczy i sprawdzisz czy maszyna dziala.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Iwi, na oko to trudno bez zdjęć coś napisać ; )

Arche82, mam kilka pytań:
1. Czy owerlok wcześniej dobrze się sprawował a może to pierwsze kroki w obsłudze owerloka?
2. Igły są na równym poziomie czy jedna wyżej, druga niżej? I czy są prawidłowo włożone odpowiednimi stronami i maksymalnie do góry?
3. Jakim sposobem nawlekasz – przeciągasz nitki czy prowadzisz każdą nitka oddzielnie?
4. Jeśli jest możliwość, proszę zrób zdjęcie nawleczenia (najlepiej gdyby nitki były różnych kolorów) a potem zdjęcie górnego chwytacza na tle igieł – maksymalne wychylenie chwytacza w lewo.
Przy okazji, proszę zerknąć, czy obniżone igły są za górnym chwytaczem a za igłami nitka z dolnego chwytacza.

Postaram się wkrótce zajrzeć znowu : )


Zaloguj się aby napisać odpowiedź.