Wersja do druku

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam w planie uszyć na święta spódnicę z kontrafałdami (lub z jedną na środku) z paskiem w tali. Będę szyła z domieszką wełny, więc konieczna podszewka. I tu pytanie: czy podszewka też powinna mieć identyczne kontrafałdy czy być ich pozbawiona?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czy powinna to nie wiem, ale dawno temu takie spódniczki szyłam i podszewkę robiłam "normalną" czyli bez fałd.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Podszewka normalna, bez kontrafałd :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Dzięki.
A o ile podszewka powinna być krótsza od spódnicy? Nigdy nie szyłam spódnic, preferuję sukienki, ale bez podszewki - nie lubię ich dotyku, ale w tej planowanej sukience jej nie uniknę.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ale w tej planowanej sukience jej nie uniknę.
Piekara, to w końcu co szyjesz - spódniczkę czy sukienkę?:):)Ja robię podszewkę krótszą o 6-8 cm. Nie wiem czy to prawidłowo, ale wolę za krótką niż taką która by mi wyłaziła spod spódniczki.

--- Ostatnio edytowane 2017-11-19 21:51:52 przez jakłucznik ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Chcę uszyć spódnicę - nie szyłam jeszcze. A sukienki szyję często, ale bez podszewek, stąd nie wiem, ile krótsza powinna być podszewka.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Spódnicę już szyję, ale nie wiem jaką szerokość po złożeniu powinien mieć pasek spódnicy.
Nie wiem także ile cm paska powinno nachodzić na pasek w miejscu mocowania guzika/zatrzaski (chyba nwet raczej to drugie).
Dzięki za informacje.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja kroję pasek o szerokości 6,5 cm - jest to z dodatkiem na szwy. Gotowy przyszyty pasek ma wtedy szer.ok 2,5 cm. Na "zakładkę" dodaję 2,5 cm i ok. 1,5 cm na szwy. Ale widziałam też spódniczki z paskiem "na styk" i wtedy zapięcie było na haftkę. Piekara, wydaje mi się że to ile będzie zachodzić jedna część paska na drugą zależy też trochę od wielkości guziczka, ja daję taki o średnicy 1,5 - 1,8 cm żeby mi było wygodnie zapinać. Szerokość paska też może być większa, to znaczy pasek będzie wtedy "wyższy". Niestety z powodu moich gabarytów o takim "wyższym" pasku mogę tylko pomarzyć:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Przeszukałam czeluście netu i znalazłam o szerokości paska (krojonego) w przedziale 6-9 cm. Przygotowałam 8 cm i jak zrobię konrtfałdy to będę przymierzać.
Podszewka zszyta, wierzch też (z zamkiem) i skończyłam oglądać filmiki jak połączyć podszewkę z zamkiem. Więcej dziś nie dałam rady, wiatrzysko straszne szaleje, a i coś mnie wkurzyło i złożyłam maszynę...
Plan na jutro: złożyć kontrfałdy spiąć z podszewką i zacząć pasek dopasowywać (no wcięcia w tali to ja nie mam)... No i kupić zatrzask....

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.