Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkich serdecznie. Potrzebuje pomocy - chodzi o wyszywanie tiulu perełkami na żyłce. Efekt podobny do tego na zdjęciu:(zdjęcie zapożyczone z google grafika). Czy takie wyszycie wymaga każdorazowego przetknięcia igły z żyłką, nadziania koralika itd? Wydaje mi się to dość masochistyczne podejście, bardzo trudno zachować stałą odległość i przeciągać długi kawałek bardzo cienkiej żyłki. Czy istnieje na to jakaś bardziej wyszukana technika? Obawiam się, że ręcznie zajmie mi to kilkanaście godzin.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
koraliki w taśmie, tzn. każdy zatopiony na żyłce,sznureczku plus stopka do maszyny do wszywania koralików (ma takie wyżłobienie, żeby koraliki przechodziły).
Problem tylko z koralikami na żyłce, bo takich malutkich nie spotkałam. Chyba żebyś sama nawlekła : koralik, węzełek, koralik, węzełek,... .
Avatar użytkownika
Świeżynek
No właśnie to niemożliwe, że są na taśmie. Wygląda to wyraźnie na skrupulatne przeciąganie, koralik, tiul, koralik itd. Lecz trudno mi sobie wyobrazić, że jest to robione całkowicie ręcznie. Podejrzewam, że jest na to jakaś technika czy sposób i szukam pomysłów. Przeciąganie tego ręcznie wymagałoby naciągnięcia na igłę pojedynczej żyłki o długości obwodu welonu. Dla welonu 80cm obwód ma około 4,5m. Na początku przez koralik i oczko tiulu należałoby przeciągać całą długość żyłki. wydaje mi się, że bardzo łatwo o zaplątanie i jest to dość uciążliwe. Szukam jakiegoś sposobu, podejścia czy techniki.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Widziałam taką technikę

https://youtu.be/JE-I1QQdqY0?t=225

koraliki są na jednej nici i używając specjalnej igły/szydełka robi się ścieg łańcuszkowy po lewej stronie
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Nie trzeba kupować specjalnej igły. Wiem, bo taką kupiłam. Wystarczy igła cienka do repasacji pończoch :). Kosztuje niewiele, a efekt podobny. Tyle, że to jest ręczna robota. A nici można dowiązać tak, że nie będzie tego widać.

A co do określenia "na tasmie", to chodzi o to, że one są na nitce zatopione, nie na taśmie. Tyle, że widuję takie w większych rozmiarach, a te wyglądają mi na jakieś Toho 11 czy 8.

--- Ostatnio edytowane 2017-12-05 23:45:11 przez sourism ---

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.