Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witajcie

Moja mama szyje stroje do tańca orientalnego i chciałabym na Dzień Matki kupić maszynę, która miałaby overlook, funkcję haftowania, no i co najważniejsze możliwość wszywania taśm cekinowych i koralików.
Sprawdzałam oferty na allegro i znalazłam maszynę Singer 8280 za 347zl gdzie jest overlook, haftowanie i naszywanie aplikacji czy to znaczy że da się wszywać taśmy cekinowe?.Co sadźcie o tej maszynie może polecilibyście coś innego?Proszę pomóżcie ja się nie znam a chciałabym kupić coś dobrego i spełniającego powyższe wymagania
pozdrawiam Sandra
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Po pierwsze, muszę pogratulować Mamie troskliwej córki.
Maszyna, o której piszesz to dość prosty model, posiadający jedynie ścieg podobny do overlock'a ale nie zastąpi maszyny tego typu (żadna maszyna domowa nie zastąpi overlock'a - ścieg jest zupełnie inny, "twardy", a maszyna nie odcina nadmiaru materiału), sama nie haftuje (nie da się na niej zaprojektować wzoru), można jedynie przy odrobinie wprawy wykorzystywać ją do haftów i aplikacji, (teoretycznie większość maszyn domowych ma stopki do haftu, ale ja nie znam osoby, która wykorzystywałaby maszynę w ten sposób), nie ma również w standardzie specjalnej stopki do wszywania koralików, taśmę cekinową od biedy można przyszyć, wykorzystując zwykłą stopkę. Z tego co piszesz wynika, że Twojej mamie bardziej przydałby się overlock z wyposażeniem np. specjalnymi stopkami, ale to wydatek co najmniej 1200zł (może trochę mniej. Myślę,że taki zakup należy skonsultować bezpośrednio z zainteresowaną, może Twoja mama ma już jakiś typ.
Przy zakupie warto też zwrócić uwagę na dostępność serwisu i części zamiennych. Singery to dobre i niedrogie maszyny, ale maja dość drogie części (np. nawlekacz do igły kosztuje ok. 30zł). Osobiście mam do ich duży sentyment, bo zaczynałam na maszynie babci, takiej z pedałem, a potem przesiadłam się na Łucznika i też byłam bardzo zadowolona, teraz mam Singera i wciąż uważam, że to dobre maszyny.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuje za odpowiedź. Znalazłam stopkę Janome za 33zl która służy do przyszywania koralików
http://www.okazje.info.pl/okazja/sprzet-agd/janome-zestaw-stopek-do-koralikow.html

Czy można by ich używać w maszynie Singer 8280?
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Tego nie wiem. Najlepiej zadzwonić i spytać. Ten Singer ma stopki mocowane w systemie Matic. To znaczy, że do trzpienia mocuje się najpierw uchwyt stopki z zatrzaskiem, dzięki temu można łatwo i szybko wymieniać same stopki bez odkręcania. Ale ta stopka jest mocowana bezpośrednio do trzpienia, a te mogą się nieco różnić grubością w różnych typach maszyn. Jak masz gdzieś w pobliżu sklep z maszynami pomęcz sprzedawcę, może będzie można wypróbować maszynę :)
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeżeli wymagasz, żeby maszyna miała overlocka, to chyba żadna "Maszyna" tego nie ma. Są ściegi overlockopodobne, ale tylko overlock przycina materiał i obrębia. Jeżeli mówiąc haft masz na myśli to, że maszyna posiada ściegi ozdobne (kwiatuszki, trójkąty, zebry, esy-floresy itp.) to ten Singer nie ma czegoś takiego. Spytaj na forum maszyny-do-szycia.com o to jaka maszyna posiada opisane przez Ciebie funkcje. Ale szczerze wątpię, żeby istniała maszyna będąca jednocześnie overlockiem, hafciarką i przyszywająca koraliki.

Overlock ze stopką do wszywania koralików to posiadany przeze mnie overlock Merrylock. Kosztuje koło 850 zł.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dziękuje za odpowiedzi.Widze że to naprawde trudna kwestia..Najbardziej zależy mi na tym żeby dało się przyszywac taśmy cekinowe i koraliki bo to podstawa jeśli chodzi o stroje orientalne
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A Twoja mama jaką ma obecnie maszynę? Bo może wystarczy, że jej dokupisz stopki do koralików do obecnej maszyny, a dopiero kiedyś w przyszłości (urodziny, inny dzień matki) kupisz jej hafciarkę czy overlock. Przy czym ten drugi wydaje mi się być przydatniejszy, jeżeli Twoja mama sprzedaje stroje - eleganckie wykończenie szwów ma znaczenie.
Avatar użytkownika
Świeżynek
http://www.creativefeet.com/
Wkeilam ci strone , zebys popatrzyla na rozne i bardzo pomocne nozki do maszyn.
Mam maszyny , ale jedna jest komputerowa , druga zwykla , jednak szyjac juz na maszynie dlugi czas wiem ze mozna za pomoca zupelnie zwyklej maszyny wiele wykonac, np: zdjac stopke i sama igla szyc ale wtedy ustawic na zygzak , najlepiej najpierw poprobowac na jakims innym kawalku tkaniny, i ustawic patrzac na szerokosc -wieksza lub mniejsza, w zaleznosci od perelek na sznureczku, cekin / to jednak wymaga troche cwiczen , bo mozna wbic igle w koralik,lub cekin , a wtedy wiadomo co sie stanie , powoli az do celu / , kiedys nie bylo tych wspanialych pomocnych nozek , a tak sobie radzili / , mozna bardzo duzo szyc , wyszywac zypelnie zwykla maszyna , ale na to jest niemal codzienna praca przy niej , to uczy bardzo duzo , z zygzaka mozna piekne hafty wyszyc , ale to trzeba , cwiczyc, cwiczyc.........
Nie do kazdej maszyny mozna zastosowac stopki , trzeba wiedziec nazwe i jej mozliwosci, zawsze przy zakupie jest w ksiazeczce duzo informacji jak i co mozna.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dodam tylko , ze zaczynalam od bardzo taniej maszyny Singer ,
szylam przez kilka lat , zanim moglam kupic sobie inne maszyny, teraz nie wobrazam sobie zycia bez maszyn i tworzenia tego co chce , pamietaj ze wystarczy kilka prostych sciegoo i mozna szyc pieknie, powodzenia:D
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Bardzo pomogliście :-***

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.