Wersja do druku

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Hej! :)
Przyszedł czas, że muszę wybrać materiał na sukienkę jaką chcę powołać do życia :) Problem jednak w tym, że totalnie nie znam się na materiałach więc muszę prosić Was o pomoc.

Chciałbym dobrać materiał do sukienki jak na (1) zdjęciu (to nie moja ale generalnie chodzi o materiał w miarę elastyczny, delikatny ale jednocześnie w miarę sztywny żeby układał się mniej więcej jak na zdjęciu - wiem, wymyśliłem sobie ;) ).

Poszedłem więc do hurtowni i znalazłem kilka materiałów ale mam problem.

1) Pierwszy materiał (obrazek oznaczony jako 2)
ten podobał mi się najbardziej. Był dość gruby, solidny a jednocześnie w miarę lekki i elastyczny. Rozciągał się w 2 płaszczyznach. Mam zdjęcie ze składem (i mam też nadzieję, że to 42 to nie cena :D).
Czy takie coś nadawałoby się na tą przykładową sukienkę?

2) Drugi materiał (obrazek oznaczony jako 3)
Ryps? To jakiś gatunek czy producent? :P Skład też wydaje się dobry ale sam materiał jest trochę cieńszy, sztywniejszy i sprawia wrażenie bardziej "przemysłowego" - ciężko to wyrazić.

3) Trzeci materiał (obrazek oznaczony jako 4)
Też fajny ale chyba najbardziej cienki, rozciąga się w jednej płaszczyźnie.

4) A może po prostu 100% bawełna? (obrazek oznaczony jako 5)
Szczerze to zdziwiłem się, że bawełna może być elastyczna :D Materiał był nawet fajny, elastyczny (pewnie dobrze by się dopasowywał). Jak widać na obrazku trochę się skręca więc na pewno będzie wymagający przy szyciu.

Mam totalny mętlik w głowie. Nie mam pojęcia jaki wybrać (a może żaden się nie nadaje?). A może zupełnie coś innego? Możecie mi doradzić? :)

Który materiał byłby Waszym zdaniem jakościowo najlepszy i najbardziej nadawał się na tego typu sukienkę?


Znalazłem też przykładową, fajną sukienkę, która fajnie wygląda ale tutaj już w większości jest poliester TUTAJ
Czyli pewnie można by było się w niej upocić ;) Dobrze myślę?

--- Ostatnio edytowane 2018-01-04 19:07:10 przez WiewWiew ---

--- Ostatnio edytowane 2018-01-04 19:12:53 przez WiewWiew ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Pierwszy materiał
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Generalnie z zaproponowanych materiałów najlepszy byłby ryps. Przynajmniej ja bym taki wybrała. Tylko nie wiadomo czy nie będzie się wściekle gnieść. Ryps to tkanina w której sposób tkania powoduje,że materiał posiada wyraźne prążki. Może być bawełniany, jedwabny (bardzo szlachetna tkanina) lub o innym składzie.
A 42,00 to chyba jednak cena.
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z ciekawości, co to za sklep, bo w moim podobnie metkują belki i 42 to cena.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Dziękuję za odpowiedzi.
Hurtownia na Wadowickiej w Krakowie :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
To mój sklep. Czyli to 42 to na 100000% cena.
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
O super:)
Moze bylabys kiedys chetna zeby pokazac i wytlumaczyc zoltodziobowi co jest co i do czego się nadaje? ;)

Poki co zaryzykowalem i skusilem się na to:
https://materialytkaniny.pl/pl/p/Ryps-czerwony/382
Zastanawiam się nad wagą. Czy po wadze (350gr) jesteśmy w stanie ocenić czy materiał jest grubszy (mięsisty) czy cieńszy?

Poczekam aż przyjdzie i ocenię czy wykorzystam.

--- Ostatnio edytowane 2018-01-05 12:02:26 przez WiewWiew ---

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.