Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Kupiłam dziś w second handzie za 2 zł długo poszukiwaną białą marynarkę. Nie miałam czasu jej zmierzyć , więc na oko uznałam, że tu się przytnie i zszyje i będzie ok. W domu okazało się, że jest duużo za duża.

Czy da się ją zmniejszyć? Jakim sposobem? Jedynym rozsądnym wydaje mi się w tym momencie rozcięcie jej i zszycie od początku...czy dobrze myślę?

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Nie będzie łatwo /cięte kieszenie/...

Jeśli jest wystarczająca odległość od kieszeni do szwu bocznego, wyprułabym rękawy, zwęziłabym marynarkę w ramionach, po bokach i na środku tyłu. Prawdopodobnie trzeba będzie zwęzić też rękawy - dla zachowania proporcji.

Jeśli kieszenie sięgają aż do bocznego szwa - to tzw. dupa zbita... ;-) /Przepraszam za wyrażenie :-)/.

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Świeżynek
Mam 2 cm zapasu.. to chyba się da?

W takim razie biorę się do roboty... zobaczymy co mi z tego wyjdzie ;)

Czeremcho , jesteś niezastąpiona !!!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Też myslałam o tym, żeby sobie kupić marynarę w sh i przerobić , czyli zwęzic. Ale to rzeczywiście nie takie proste.
Ja bym Ci radziła odciąć rękawy na szwie. Potem złożyć na pół marynarkę i odmierzyć od srodka połowę szerokości Twoich plec, w tym miejscu wyrysuj podkrój pach, zwęż w talii, w biodrach, potem zwęż też rękawy i je wszyj. Oby tylko nie wszyły Ci się kieszenie, bo są trochę z boku. Prawdę mówiąc nie wiem jak to wyjdzie, bo z rozm 42 na 36 to może być problem. A może jak troche powszywasz, to zrobisz podwójne zapięcie, gdyby i tak była za szeroka. Sama juz nie wiem, może dziewczyny Ci coś doradzą.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
O, jak wolno piszę, tyle comment się pojawiło w tym czasie.
Witaj Aniu po urlopie:D
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z tym dwurzędowym zapięciem mogłoby wyjść fajnie, tylko żeby się nie skonczyło tak, że kieszeń będzie od zapięcia do szwu bocznego. Zresztą - sprawdź ile z przodu musisz "odjąć" ja często przy zmniejszaniu mam tak, że z przodu mam odjąć mniej niż z tyłu, wtedy mocniej odejmiesz cm z tylnej części, a z przodu np po dwa cm z każdego boku i wtedy kieszeń nie będzie przez cały przód.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo dziękuję za pomoc :).

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.