Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Czy podpowie ktoś co robię nie tak? Dekolt w bluzeczce dziecięcej mi się faluje i wygląda nieestetycznie (załączam zdjęcia). Powinnam skrócić jeszcze ściągacz i bardziej go naciągać przy szyciu? Jak zmniejszyłam ostatnio cały dekolt, wyszło lepiej, ale głowa nie chce przejść :yyyy:

Dodatkowo nitka z przeszycia, które ma utrzymywać żeby ściągacz się nie wywijał wychodzi i pęka. Podobnie dzieje się akurat w spodniach dla męża w obszyciu nogawki na dole (też dodałam foto) i ostatnio przyuważyłam w spodzie bluzki u synka (zwykły szew igłą podwójną akurat tam). Źle dobieram naciąg nici? :mysli:

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
Oczywiście, że plisa jest za duża i jeśli dobrze widzę jest z pojedynczego kawałka (słabe zdjęcia) ?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A dziecko nie naciągnęło tego ściągacza przy ubieraniu albo chwilę później? Bo je uwierał zbyt mały otwór na głowę? Bo ja to byłam kiler kiedy mama "sfajtała " coś przy dekolcie.

Naciągu źle nie dobierasz, zwykła nić poliestrowa przy ściegu "prostym " ma już takie "kłopoty" w połączeniu z dzianiną. Po prostu, dzianina jest elastyczna, a nitka nie. Jedynym "wyjściem jest albo zastosowanie w szwie igły podwójnej, albo "szycie" owerlockiem. Ci co sprytniejsi wpuszczają szew na ostatnich milimetrach owerlocka, bo ten jest z reguły nieco elastyczny. To samo - obszycie ściegiem, który jest zastosowany poniżej szwu.
________________________________________________________
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko bardzo nudne i czasochłonne.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Już wrzucam więcej zdjęć. Trzy akurat miałam czyste koszulki, na każdej inaczej wyszło i nie wiem czemu w sumie. Przy tej najbrzydszej zwężałam środkiem wykrój, więc pewnie węższe wyszło przy szyi i dlatego najgorzej. Myślałam, że rozciągnęło się przy przeszywaniu, bo żeby zmieścić pod stopkę musiałam odginać mocno, ale już tak zostało rozciągnięte.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
bo zrobiłaś taki obwód jak podkrój, dzianinę do plisy kroi się po szerokości materiału i robi mniejszy obwód, bo musisz te plisę naciągnąć, a dekolt nie
Avatar użytkownika
Świeżynek
Roksanitko, a o ile to zmniejszać? Ja bralam krótszy ściągacz niż dziurę na dekolt, ale widać za mało.
A czym przeszywać zatem, żeby się nie wywijało? Jeśli zwykły ścieg prosty się zrywa? Kupić nić elastyczną? Szyć potrójnym elastycznym ściegiem, albo podwójną igłą? W obu wypadkach będzie to chyba bardziej widoczne niż takie proste przeszycie?
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
wystarczy 4-5 cm na obwodzie ale sciagacz musi byc zlozony na pol, wszywajac naciagasz go ale podkroju nie wolno, bo wtedy powstaja fale
sciegiem postym ale musisz dopasowac naprezenie lub minimalnym zyg zakiem, prawie prostym
zerknij na zdjecie, tu nie jest az tak sciagniety, bo ma opadac na ramie ale na tezszej osobie jest ok

--- Ostatnio edytowane 2018-02-14 18:55:48 przez roksanitka ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.