Wersja do druku

2 strony: 1 2 >

Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Cześć,
chce się wreszcie porządnie zabrać za naukę.
Czy możecie polecić jakieś książki o konstrukcji odzieży? Nie chodzi mi o samo szycie ale właśnie o tworzenie konstrukcji.

Prosze o pomoc:)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Osobiście uczyłam się z tych,było tego więcej...ale 20 lat od matury zaraz i gdzieś "wyszły"z domu i nie wróciły.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Osobiście uczyłam się z tych,było tego więcej...ale 20 lat od matury zaraz i gdzieś "wyszły"z domu i nie wróciły.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
No dobra zdjęcia mi się nie załączyły.Zbigniew Parfianowicz "Konstrukcja i modelowanie odzieży ciężkiej"i Stanisław Kurek "Konstrukcja o modelowanie odzieży damskiej ciężkiej"
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Hmm czym jest odzież ciężka? Mówimy o płaszczach, odzieży roboczej itp.?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ciężka czyli powiedzmy wierzchnia,robocza to oddzielny temat w którym akurat siedzę ,ale raczej Cię nie zainteresuje😆 W książce Parafianowicza masz zakiet,spódnicę,spodnie,duzo tam tego.Są też podstawy jak brać miarę.Jest modelowanie rekawow .Myślę że bez jakiegoś kursu rozgryzanie konstrukcji będzie raczej trudne.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Są też książki do krawiectwa lekkiego oczywiście i tych powinieneś szukać,skoro interesują Cię sukienki .Napewno coś mozna na allegro znaleźć.Stare podręczniki to kopalnia fachowej wiedzy.Nowe niby mają dużo zdjęć itd ale treści mało
Avatar użytkownika
Zaaklimatyzowany
Dzieki Ania za pomoc :)
Zobacze za tymi ksiazkami i dam znac co udalo mi sie zdobyc.

A kurs... hmm pomyśle o nim na jesień jak nie bedzie sie chcialo wychodzic z domu ;)

--- Ostatnio edytowane 2018-04-15 10:32:35 przez WiewWiew ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie ma za co.Ogólnie mój pogląd na jakąkolwiek działalność życiową i zawodową jest trochę "pozytywistyczny"czyli praca u podstaw 😉.Cenię entuzjazm i kreatywność ale prędzej czy później ten brak podstawy gdzieś może zaszkodzić.Szalenie cenię sobie z projektantów Pana Ossolińskiego właśnie za taką konsekwencję drogi od podstaw.Teraz jest moda na szycie i widzę ,że jest dużo kursów tego typu.Konstrukcja odzieży wbrew pozorom jest dość prosta,na podstawie jednego rękawa możemy wymodelować dowolną ilość różnych rękawów ,ogranicza nas tylko wyobraźnia.Tak samo z bluzką,spódnicą.Życzę powodzenia.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Ja polecam te książki. Z tej brązowej o konstrukcji zrobiłam spódniczkę ołówkową. Udało mi się też zrobić samodzielnie formę na bluzkę podstawową.
Poza tym na kursie zawodowym, na który się zapisałam będziemy korzystać z tych książek.

Natalia

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!

2 strony: 1 2 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.