Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam wszystkich:)

Mam pytanie dotyczące obszywania ubrań. Czy do tego jest potrzebna tylko stopka do obszywania? Czy trzeba kupić maszynę do overlocka?
W załączniku mój model maszyny Łucznik kl. 82. Stopka się wykręca swobodnie ale internety oferują tylko stopki, które według mnie nie pasują, nie mają tego bolca tylko sama płaska stopka. W mojej maszynie nie miałabym jej gdzie doczepić.

Proszę o radę czy takie stopki istnieją czy jest jakiś inny sposób na obszywanie ubrań?

Pozdrawiam bardzo serdecznie:)

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Wydaje mi się,że ta maszyna szyje tylko ściegiem prostym, więc stopka nic nie pomoże
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Jeszcze można użyć ściegu francuskiego.Niestety nie wszędzie się sprawdzi.
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
W przypadku Łucznika kl.82 posiadającego tylko ścieg prosty, do wykańczania krawędzi tkanin używamy ścieg francuski, lub stopki występujące pod nazwami :do obrębiania, do zawijania, do obszywania itp.
Przykładowa stopka http://allegro.pl/stopka-lucznik-do-zawijania-waska-wysoka-i7215269186.html
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Z tym że stopki do zawijania najlepiej jednak się sprawdzają na cieńszych materiałach i w miarę prostych elementach wykroju.Podwinięcie np.główki rękawa jest niemożliwe.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Bardzo wszystkim dziękuje za odpowiedzi.

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.